Promuj zdrowie razem z nami!Dołącz do nas i promuj prawdziwe jedzenie w Twojej okolicy. Stwórz własny punkt odbioru zdrowej żywności.
Wypełnij formularz

Skąd jesteś?*


Dlaczego warto stworzyć punkt odbioru?To łatwe. Znajdź miejsce w którym zorganizujesz odbiory zakupów prosto od rolników i rzemieślników i dziel się swoją pasją do dobrego jedzenia ze swoimi sąsiadami i rodziną.
Dostęp do prawdziwego jedzenia

Odkryj niepowtarzalny smak i zapach świeżych lokalnych produktów prosto od rolników. Powróć do smaków dzieciństwa.

Uznanie lokalnej społeczności

Promując zdrową żywność wśród swoich sąsiadów poznajesz fajnych ludzi i wspierasz polskich rolników i rzemieślników.

Dodatkowe zarobki

Angażując się kilka godzin tygodniowo zyskasz dodatkowe środki na zdrowe zakupy lub na finansowanie swoich marzeń.

Jak zacząć? To łatwe. Znajdź miejsce w którym zorganizujesz odbiory zakupów prosto od rolników i rzemieślników i dziel się swoją pasją do dobrego jedzenia ze swoimi sąsiadami i rodziną.
Zaproś sąsiadów

Zachęć ich do zrobienia pierwszych zakupów w Twojej Grupie.

Koordynuj odbiory

Co tydzień Twoi sąsiedzi mogą odebrać zamówione produkty.

Rośnij w siłę

Promuj zdrowie. Polecaj najlepsze lokalne produkty. Zawsze tylko prawdziwe jedzenie.

Jak działa Lokalny Rolnik?
Zamawiasz przez Internet

Wybieraj spośród kilku tysięcy produktów prosto od lokalnych rolników i rzemieślników. Z dowolnego urządzenia i o dowolnej porze.

Rolnicy wytwarzają i zbierają plony

Produkty są zawsze świeże, ponieważ nie są magazynowane. Większość z nich wytwarzana jest specjalnie pod Twoje zamówienie.

Odbierasz w Twojej okolicy

Co tydzień w pobliżu Twojego domu lub pracy odbierzesz paczkę świeżego, lokalnego jedzenia, a przy okazji poznasz sąsiadów.

Poznaj naszych koordynatorów
Ania

Grupa Zakupowa Kura Domowa

W mojej restauracji dbam o wysoką jakość obsługi oraz pochodzenie produktów. Odbiory zakupów prosto od rolników i rzemieślników są dodatkową atrakcją dla moich Gości. Będąc koordynatorem dbam o zdrowie swoich Gości przez cały czas.
Kasia

Grupa Zakupowa Zielony Komorów

Bycie koordynatorem Lokalnego Rolnika to świetny sposób na poznanie sąsiadów, regularny dostęp do prawdziwego jedzenia oraz wspieranie lokalnych rolników. Nie można czekać, że świat sam się zmieni. Należy czynnie brać w tym udział.
Ilona

Grupa zakupowa Józefosław

Bardzo zależy mi, aby moja rodzina odżywiała się zdrowo. Będąc Koordynatorem jestem w stanie zaopiekować się domem i dziećmi i jednocześnie podbudować rodzinny budżet i własne poczucie wartości.
Często zadawane pytania
Jak mogę stworzyć swój własny punkt odbioru?

To bardzo proste. Wypełnij formularz zgłoszeniowy znajdujący się na tej stronie. W ciągu 48 godzin skontaktuje się z Tobą manager regionalny odpowiedzialny za Twój region i razem rozpoczniemy proces otwierania Twojego Punktu Odbioru.

Jakie zadania stoją przed koordynatorem?

Jako koordynator aktywnie promujesz swój Punkt Odbioru wśród swoich sąsiadów oraz koordynujesz odbiory zakupów. Najlepszy koordynatorzy sami robią zakupy, znają produkty i polecają je innym grupowiczom.

Od jakich działań najlepiej zacząć?

Wypromuj swój Punkt odbioru w jego bezpośredniej okolicy. Dostaniesz od nas bezpłatne ulotki z kuponami rabatowymi, które rozdasz swoim sąsiadom oraz plakaty, które rozwiesisz w swojej okolicy. Celem jest aby wszyscy okoliczni mieszkańcy wiedzieli o Twoim Punkcie Odbioru i o nowej możliwości zakupów prawdziwego jedzenia prosto od rolników.

Czy grupa może być tylko w ściśle określonym miejscu np: w kawiarni?

Punkty Odbioru funkcjonują dosłownie wszędzie: w mieszkaniu lub domu, w ogólnodostępnym pomieszczeniu administracyjnym na osiedlach, w biurowcach, w przychodniach, w szkołach lub przedszkolach a jeden jest nawet na składzie opału :). Wszystko zależy od Twojej inwencji.

Jeżeli w mojej okolicy jest już Punkt Odbioru, czy mogę założyć swój?

Tak, oczywiście. Każdy koordynator ma swoje grono znajomych i sąsiadów, dla którego otwiera Punkt Odbioru.

Jak będziecie mnie wspierać podczas prowadzenia Punktu Odbioru?

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, Manager Regionalny odpowiedzialny za Twój region pomoże Ci otworzyć grupę, nauczy w jaki sposób korzystać z dostępnych narzędzi i poruszać się po portalu. Korzystając z doświadczenia najlepszych Koordynatorów powiemy Ci jak najlepiej wypromować grupę w swojej okolicy. Otrzymasz od nas bezpłatnie materiały reklamowe. Zapraszamy Cię do naszej rosnącej społeczności koordynatorów w której wspieramy się nawzajem i dzielimy doświadczeniem i miłością do dobrego jedzenia i smaku. Poznasz naprawdę fantastycznych ludzi.

Czy mogę wdrażać swoje pomysły podczas prowadzenia Punktu Odbioru?

Oczywiście, to Twój Punkt Odbioru. Na każdym etapie rozwoju możesz realizować swoje pomysły i dzielić się z innymi w naszej koordynatorskiej społeczności.

Jak mogę założyć swoją grupę zakupową?

Jeżeli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem i robisz zakupy wystarczy, że rozwiniesz swój profil i klikniesz “Stwórz punkt odbioru” wpiszesz podstawowe dane: imię, nazwisko, numer telefonu oraz email link znajdziesz tu: https://lokalnyrolnik.pl/coordinator/register.
Jeżeli jesteś niezarejestrowanym użytkownikiem i dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze zdrowiem wejdź tu: https://lokalnyrolnik.pl/coordinator/register
Po otrzymaniu podstawowych danych skontaktuję się w ciągu 48 godzin.

Jak przechowywać produkty które wymagają lodówki?

Produkty, które wymagają przechowywania chłodniczego przywozimy naszym transportem logistycznym, schłodzone między 11.00 a 16.00. Koordynator w momencie otrzymania dostawy dokłada swoje własne wkłady lodowe (dopuszczone w gastronomii np: takie jak do lodówki turystycznej) a następnie produkty oczekują na grupowiczów do momentu ich wydania.

Czy Koordynatorem ponosi jakiekolwiek koszty?

Koordynator ponosi koszt zakupy wkładów lodowych, które przygotowuje w dniu dostawy - zamraża aby następnie dołożyć do iceboksa. Ice boks Koordynator otrzymuje od nas i co tydzień wymienia go, oddając na zamianę ten z poprzedniego tygodnia.
Koordynator nie ponosi innych kosztów. Materiały do promocji swojej grupy wśród sąsiadów otrzymuje całkowicie bezpłatnie.

Czy jako Koordynator muszę robić zakupy na portalu?

Klientem może być każdy. Natomiast Koordynator jest ambasadorem promującym grupę w swojej lokalnej społeczności. Poleca produkty, które według niego są godne polecenia. Zachęca do zakupów. Dlatego też Koordynator regularnie robi zakupy na Lokalnym rolniku. Nie ma limitów odnośnie wysokości zamówienia ani częstotliwości dokonywania zakupów.

Czy Koordynator składa zamówienie w imieniu Klientów?

Nie. Koordynator nie ma takiej roli. Aby dokonać zakupów grupowicz rejestruje się na portalu, dokonuje zakupów, opłaca je on line a następnie w dniu odbioru odbiera je od Koordynatora

Czy Koordynator dokonuje płatności za zakupy Klientów?

Nie. Koordynator nie przyjmuje gotówki. Zamówienia Grupowicze dokonują samodzielnie przez stronę a następnie dokonują płatności on line podobnie jak w każdym sklepie internetowym

Czy Koordynator musi gdzieś jeździć po zamówienie czy jest przywożone do niego?

Zamówione produkty przez Grupę Zakupową przywożone są naszym transportem logistycznym 1 raz w tygodniu na miejsce (adres dostawy), które Koordynator uzgadnia z naszym Menadżerem Regionalnym

Jak duża musi być grupa, żeby zapewnić sobie dostawy?

Przez 8 tygodni od momentu utworzenia grupy dopuszczane są niższe zamówienia. Natomiast rozwinięta, pełnowartościowa grupa to taka w której regularnie, w każdym tygodniu zakupy robi między 10 a 25 osób. Może być także więcej osób kupujących.

Czy Koordynator pakuje żywność w paczki?

Produkty nie wymagające zachowania ciągu chłodniczego: kasze, mąki, miody itp są spakowane w ekologiczne kartony lub ekologiczne torby, w zależności od wielkości zamówienia. Na kartonach i torbach jest imię i nazwisko osoby zamawiającej i produkty są spakowane per osoba natomiast produkty przechowywania chłodniczego znajdują się w iceboxie z czytelną etykietą z nazwą wytwórcy, Koordynator konfekcjonuje i wydaje je bezpośrednio po przyjściu grupowicza.

W jaki sposób są dostarczane produkty i jak zapakowane?

Zamówione przez portal przez grupowiczów produkty są przywożone naszym transportem chłodniczym w dniu dostawy między 11.00 a 16.00. Produkty wymagające temperatury kontrolowanej przywożone są w iceboxach. Koordynator dokłada do nich własne wkłady lodowe. Produkty nie wymagające zachowania ciągu chłodniczego: kasze, mąki, miody itp są spakowane w ekologiczne kartony lub ekologiczne torby, w zależności od wielkości zamówienia. Na kartonach i torbach jest imię i nazwisko osoby zamawiającej i produkty są spakowane per osoba natomiast produkty w iceboxie są spakowane razem i koordynator konfekcjonuje i wydaje bezpośrednio je już po przyjściu grupowicza. Produkty są zapakowane zgodnie ze standardami gastronomicznymi, mają etykiety z nazwą produktu zgodną z nazwą na portalu, datą przydatności, gramaturą itd.

W jakich godzinach musialby byc punkt odbioru czynny?

Produkty Koordynator wydaje standardowo w godzinach 17.00-19.00 jednak są przypadki, że produkty wydawane są dłużej np: do 20.00. Jest to kwestia indywidualnie do ustalenia z Menadżerem Regionalnym.

Jak często są dostawy?

Grupowicze zamawiają produkty on line cały czas natomiast zamówienie zamyka się raz w tygodniu i wydawane jest także 1 raz w tygodniu. Dzień odbioru w miarę naszych możliwości logistycznych koordynator ustala z Menadżerem Regionalnym.

Czy zawieramy jakąś umowę?

Koordynator otwierając grupę akceptuje Regulamin Koordynatora.

Czy Koordynator musi mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą?

Nie, koordynator nie musi mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej.Koordynator może być także osobą fizyczną.

Ile czasu w tygodniu zajmuje koordynowanie Grupy Zakupowej?

Koordynator poświęca około 8 godzin w tygodniu na promocję swojej grupy w lokalnej społeczności, w tym około 2 godziny na wydawanie produktów

Ile miejsca potrzeba do wydawania produktów?

Produkty przywożone są w kartonach(większe zamówienie), torbach (mniejsze zamówienie) i iceboxach (produkty wymagające chłodzenia).
Wymiar kartonu 35 cm/40 cm/30 cm (wysokość)
Wymiar iceboxa 40 cm/60 cm/35 cm (wysokość)
W zależności od ilości zamówień jest też odpowiednia ilość kartonów, średnie zamówienie jest 10-25 kupujących natomiast na początku zanim grupa się rozwinie kupuje 5-10 osób. Metr kwadratowy na początek wystarczyć. Kartony można ustawiać jeden na drugim.

Czy od strony formalnej Koordynator spełnia jakieś wymagania?

Od strony formalnej koordynator dysponuje 1 raz w tygodniu przez około 2 godziny miejscem odbioru: może to być świetlica osiedlowa, mieszkanie, dom, kącik w lokalnej kawiarni. Miejsce odbioru nie może być usytuowane w obiekcie bez windy wyżej niż na 1 piętrze i o tym trzeba nas poinformować. Wskazany jest parking lub możliwość zaparkowania na publicznym parkingu lub przy ulicy. Koordynator lub zaufana osoba 1 raz w tygodniu jest dyspozycyjna i przyjmuje dostawę między 11.00 - 16.00. Dokłada swoje własne wkłady lodowe (gastronomiczne).

Jakie są wymagania w stosunku do Koordynatora?

Koordynator jest osobą dla której zdrowe odżywianie się jest bardzo ważne. Starannie wybiera produkty dla siebie i swojej rodziny. Jest to osoba aktywna w swojej społeczności, która chciałaby poprowadzić grupę czyli promować zdrowe jedzenie prosto od rolników wśród sąsiadów, wydawać zakupy, ma trochę czasu, zamawia produkty sama dla siebie na Lokalnym rolniku w wygodny sposób.

Jakie są zasady naszej współpracy?

Zapewne zauważyłeś, że kupując na LR z dostawą do grupy nie płacisz za dostawę. Oczywiście jednak koszty dostawy są (dostarczenia do magazynu, pakowania, opakowań, dostawy do grupy) i ponosi je wytwórca.
Stworzyliśmy model win-win, w którym każdy uczestnik wygrywa. Wytwórca zbywa swoje produkty przy minimalnym koszcie logistyki dzieląc go z innymi wytwórcami, koordynator ma zakupy za darmo, klient ma wybór w niepowtarzalnej ofercie produktów niedostępnych w żadnym sklepie. Aby tą sytuację zachować w proporcjach opłacalnych dla wszystkich punkt odbioru jednorazowo generuje obrót min 1000 zł. Wszystko poniżej możemy tolerować tylko podczas rozwoju punktu (w ciągu 8 tygodni od momentu aktywowania Grupy Zakupowej)
Punkt odbioru jest zobowiązany do uzyskania 1000 zł w ciągu 8 dostaw oraz pozostanie powyżej tej kwoty.
Jeżeli zamówienie spadnie poniżej 500 zł przez 4 kolejne dostawy to po 4 dostawie punkt odbioru zostanie zamknięty.

Czy z koordynowania grupy są jakieś profity i jeżeli tak, to jakie?

Koordynator za swoje działania (promowanie w lokalnej społeczności) otrzymuje profit w wysokości bezpłatnych zakupów dla siebie i swojej rodziny.
• poniżej 500 zł brak prowizji (zwrot kosztów logistyki)
• od 501 zł do 999 zł 4% prowizji (ponosimy wspólne ryzyko, że grupa się rozwinie lub spadnie poniżej 500 zł)
• od 1000 zł 8% prowizji*

*Od 1000 zł koordynator otrzymuje profit 8%. My mamy 12% więc koordynator dostaje aż 40% całego zysku. Jak widać wynagradzamy połową prowizji grupy poniżej 1000 zł ponieważ jest to zjawisko dopuszczalne w trakcie 8 tygodniowego rozwoju grupy.

Dołącz do nas! Promuj prawdziwe jedzenie w Twojej okolicy.
Stwórz własny punkt odbioru zdrowej żywności.
“Z nami ponownie odkryjesz zapomniane smaki polskiej wsi: pachnące warzywa i owoce z czystych regionów Polski, tradycyjne wędliny bez chemii i ulepszaczy lub ręcznie robiony chleb i pierogi jak u Babci.”
Zespół LokalnyRolnik.pl
Pomoc 100% gwarancji jakości