Groser – wyborne sery kozie z Grodziska

Rolnicy i Wytwórcy Groser - wyborne sery kozie z Grodziska

Kierujące się ideą slow food małżeństwo – pasjonatka zdrowego żywienia, Pani Monika Lasoń i hobbysta hodowli kóz oraz rolnictwa integrowanego, Pan Waldek Lasoń – w dolinie rzeki Ner prowadzą 70-hektarowe gospodarstwo, które specjalizuje się w hodowli kóz rasy alpejskiej i saaneńskiej oraz naturalnym wyrobie serów z ich mleka. Zapraszamy do poznania szczegółów na temat marki Groser.

groser

Wirtualny targ pełen nieprzypadkowych wytwórców naturalnej żywności

Wytwórcy obecni na wirtualnym targu prawdziwego jedzenia LokalnyRolnik.pl wybierani są w nieprzypadkowy sposób. Muszą spełnić szereg warunków związane m.in. z czystą etykietą produktów, dobrostanem zwierząt hodowlanych, naturalnymi sposobami uprawiania warzyw i owoców. Dzieje się tak dlatego, ponieważ chcemy mieć pewność, że to, co oferowane jest  na naszym targu cechuje się najwyższą jakością, jest świeże, naturalne i zdrowe. Odwiedzamy naszych dostawców, by poznać ich codzienną pracę “od kuchni”, zaprzyjaźnić się z nimi i sprawdzić, jak wygląda proces produkcji jedzenia, które trafia później na Wasze i nasze stoły. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku marki Groser.

Poznaj historie innych wytwórców Lokalnego Rolnika

groser
groser

groser

Z miłości do zwierząt i kozich serów

70-hektarowe gospodarstwo Rolne Groser zlokalizowane jest w Grodzisku, w dolinie rzeki Ner. Jego właścicielami są Monika i Waldek Lasoniowie, którzy – wyłącznie za pomocą naturalnych sposobów – wytwarzają przetwory z mleka kóz rasy alpejskiej i saaneńskiej, które hodują. 

Od wiosny do później jesieni kozy wypasane są na łąkach lucernianych. Dzięki temu każdego dnia zażywają słońca i świeżego powietrza. Zimą karmione są naturalnymi paszami – głównie sianem i owsem – z własnych upraw właścicieli gospodarstwa. W ich jadłospisie nie ma miejsca na kiszonki czy pasze gotowe. Dzięki temu smak mleka kóz z Grodziska jest idealny.

Mleko pozyskiwane jest w warunkach restrykcyjnej higieny oraz poddawane badaniom mikrobiologicznym. W gospodarstwie Państwa Lasoniów przetwarza się je na świeże sery kozie, sery miękkie, sery pleśniowe, sery półtwarde oraz sery twarde dojrzewające. Oprócz tego, w Groserze wyrabia się również sery z mleka owczego. Skład produktów jest w 100% naturalny, pozbawiony barwników i konserwantów.  

>> Dowiedz się więcej na temat mleka koziego i jego przetworów <<

groser

groser

Sery wielokrotnie nagradzane za jakość

Państwo Lasoniowie ukończyli liczne kursy serowarskie w Polsce, w Niemczech, w Holandii, w Austrii i we Francji. Tak wspaniałe produkty udaje im się wytwarzać dzięki połączeniu zdobytej wiedzy i umiejętnościach, doświadczeniu, pasji i wytrwałości w dążeniu do perfekcji. Poza hodowlą kóz i produkcją serów, właściciele Grosera zajmują się również prowadzeniem szkoleń i warsztatów serowarskich.

>> Poznaj 10 powodów, dla których warto spożywać kozie mleko i jego przetwory <<

Wyroby marki Groser były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane za wysoką jakość i niepowtarzalny smak. W dodatku firma jest członkiem Stowarzyszenia Serowarów Farmerskich i Zagrodowych. Poniżej prezentujemy niektóre z dyplomów za osiągnięcia serowarskie Państwa Lasoniów. 

groser

groser

groser

groser

Jakie produkty marki Groser kupisz na LokalnyRolnik.pl?

Na naszym wirtualnym targu prawdziwego jedzenia kupisz m.in. poniższe produkty marki Groser:

groser
groser

Zostań dostawcą na LokalnyRolnik.pl

Jeśli tak samo, jak Groser, chciałbyś dołączyć do dostawców Lokalnego Rolnika i razem z nami szerzyć dobre praktyki na temat świadomego oraz zdrowego żywienia, już niebawem Twoje produkty mogą zagościć na talerzach osób spragnionych naturalnych, prawdziwych smaków, bez dodatku chemii i wspomagaczy. Wypełnij formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą w sprawie szczegółów naszej współpracy. Wspólnie możemy zrobić wiele dobrego!

Dołącz do nas, jako dostawca Lokalnego Rolnika

sezonownik lokalnyrolnik,pl

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *