Kowal – manufaktura domowych wyrobów garmażeryjnych

Rolnicy i Wytwórcy Kowal

Mistrzowie pierogów, pasztetów i innych pyszności, którzy z aptekarską dokładnością trzymają się kilkudziesięcioletnich receptur, a ich wyroby nagradzane są najwyższymi wyróżnieniami. To właśnie rodzinna manufaktura Kowal.

kowal

Wirtualny targ pełen nieprzypadkowych wytwórców naturalnej żywności

Wytwórcy obecni na wirtualnym targu prawdziwego jedzenia LokalnyRolnik.pl wybierani są w nieprzypadkowy sposób. Muszą spełnić szereg warunków związane m.in. z czystą etykietą produktów, dobrostanem zwierząt hodowlanych, naturalnymi sposobami uprawiania warzyw i owoców. Dzieje się tak dlatego, ponieważ chcemy mieć pewność, że to, co oferowane jest  na naszym targu cechuje się najwyższą jakością, jest świeże, naturalne i zdrowe. Odwiedzamy naszych dostawców, by poznać ich codzienną pracę “od kuchni”, zaprzyjaźnić się z nimi i sprawdzić, jak wygląda proces produkcji jedzenia, które trafia później na Wasze i nasze stoły. Nie inaczej sprawa ma się w rodzinnej firmy Kowal, o którym w dalszej części opowiadają właściciele – Państwo Aleksandra i Krzysztof Kowalscy.

Poznaj historie innych wytwórców Lokalnego Rolnika

Z pasji do kulinariów

“Nasz firma znajduje się w Głownie, malowniczo położonym miasteczku na pograniczu Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, w dolinie rzeki Mrogi, około 30 kilometrów na północny-wschód od Łodzi.

Właśnie w lipcu tego roku obchodzimy dziesięciolecie istnienia. Nasza firma powstała w wyniku wielu czynników, z których najważniejszymi były: zamiłowanie do dobrego jedzenia, talent kulinarny i narodziny niepełnosprawnego dziecka, a także wypalenie zawodowe w poprzedniej pracy. Uprzednio zajmowaliśmy się aptekami. Gotować potrafiliśmy oboje w zasadzie od dziecka. Uznaliśmy, że chcemy podzielić się smakami naszego dzieciństwa i tak to się zaczęło” – opowiadają Państwo Kowalscy.

kowal

Domowe smakołyki wielokrotnie nagradzane

“Dni w firmie – choć podobne – różnią się jednak w zależności choćby od pory roku. Korzystamy z sezonowych produktów i latem robimy pierogi i knedle z owocami, a na jesieni ich miejsce zajmują pierogi z kapustą i grzybami czy kapusta z grochem. 

kowal

Największe wyzwania to: nieustanna dbałość o najwyższą jakość produktów, ich powtarzalność i staranne odwzorowywanie smaków z dzieciństwa. Trudność sprawia nam gotowanie dla tak wielu osób, które różnią się gustami i niuansami domowych kuchni. Dlatego najlepszą nagrodą za naszą pracę jest zadowolenie ogromnej większości naszych klientów i jurorów różnych konkursów. 

kowal

Ostatnie trzy lata z rzędu to zwycięstwa w prestiżowym konkursie Smaki Regionów organizowanym przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego, pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa. 

Były one poprzedzone zwycięstwami w konkursie Tygiel Smaków, które wygrywaliśmy w swojej kategorii ostatnie cztery lata z rzędu i które są organizowanymi pod patronatem Marszałka Województwa wojewódzkimi eliminacjami do ogólnopolskiego finału w Poznaniu. 

kowal

W 2019 roku udało się nam również wygrać w swojej kategorii pierwszą nagrodę i wyróżnienie za gęsi pasztet i pierogi z gęsiną na Festiwalu Smaku w Grucznie.

Zarówno nasze pasztety jak i pierogi są wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa. Ponadto, pierogi są certyfikowane znakiem Jakość Tradycja” – dodają Państwo Kowalscy.

kowal

Tradycyjne receptury

“Trzon naszej produkcji to pierogi i pasztety ale wytwarzamy również smalce, gołąbki, knedle, a ostatni Tygielek Smaku wygraliśmy konfitowanym udem kaczym, ale zdecydowaliśmy, że na rynek wpuścimy udo gęsie pod nazwą rillettes z szarą renetą.

Większość produktów oparta jest na kilkudziesięcioletnich recepturach i przestrzegamy ich z iście aptekarska dokładnością. Surowce bierzemy od zaufanych i sprawdzonych, małych dostawców. Część z nich również jest certyfikowana w systemie Jakość Tradycja. 

Naszym flagowym produktem jest pasztet gęsi, mistrz z 2017 roku, kiedy to zdobył Perłę w Poznaniu co jest swego rodzaju nieformalnym, targowym mistrzostwem Polski i zdobywca nagrody Smak Roku 2019 na Festiwalu Smaku w Grucznie.

 kowal

Nasze produkty są wyjątkowe z kilku powodów. Po pierwsze – wysokiej jakości surowce. Po drugie – sprawdzone receptury. To najważniejsze. Ale mamy też wyjątkowe, delikatne i sprężyste ciasto w pierogach, dużo farszu, a pasztety nie zawierają bułki pszennej, ani jajek. Dzięki temu mogą je jeść osoby uczulone na gluten i białko jaja kurzego lub takie, które unikają tych składników z innych powodów. Mamy bardzo bogata ofertę pierogów więc każdy, dosłownie każdy, może znaleźć coś dla siebie” – mówią Państwo Kowalscy. 

Jakość to podstawa

“Drodzy Państwo, polecamy Waszym podniebieniom nasze produkty. Dlaczego? Zastanówcie się, czy wolicie jeść bezduszne jedzenie z taśmy, czy produkty wytwarzane w małej manufakturze, z dobrych składników, na podstawie starych receptur, pilnowanych przez farmaceutów zainteresowanych dobrem odbiorców naszego jedzenia, którymi od 10 lat staramy się ścigać ze wspomnieniami smaków Waszego dzieciństwa i kuchni mam, babć i cioć. Jesteśmy dumni z tego, co robimy, bo wiemy od klientów, że robimy to dobrze. 

kowal

Co do planów na przyszłość to od lat przyświeca nam maksyma >>lepsze jest wrogiem dobrego<<. Jeśli to, co robimy spotyka się z uznaniem klientów, jurorów konkursów, krytyków kulinarnych, pracowników jednostek certyfikujących i innych wytwórców żywności wysokiej jakości, to znak, że taki kurs należy trzymać, ciągle rozszerzając ofertę o nowe starannie dobrane wyroby” – dodają Państwo Kowalscy.

kowal

Jakie produkty z manufaktury Kowal kupisz na LokalnyRolnik.pl?

Na naszym wirtualnym targu prawdziwego jedzenia kupisz m.in. poniższe produkty z manufaktury Kowal:

kowal

Zostań dostawcą na LokalnyRolnik.pl

“Lokalny Rolnik wydaje nam się bardzo prostym i wygodnym sposobem na dotarcie do ludzi, którzy mają podobne do naszego podejście do jedzenia. Jednocześnie ci ludzie mają ułatwiony dostęp do dobrej żywności. A to jest wartość nie do przecenienia, bo wielokrotnie słyszałem od ludzi – nierzadko bardzo zaradnych – że nie wiedzą gdzie i jak mogą kupić mleko prosto od krowy, dobry ser, wędlinę, owoce czy garmaż wysokiej jakości” – komentują właściciele firmy. Jeśli tak samo, jak Kowal, chciałbyś dołączyć do dostawców Lokalnego Rolnika i razem z nami szerzyć dobre praktyki na temat świadomego oraz zdrowego żywienia, już niebawem Twoje produkty mogą zagościć na talerzach osób spragnionych naturalnych, prawdziwych smaków, bez dodatku chemii i wspomagaczy. Wypełnij formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą w sprawie szczegółów naszej współpracy. Wspólnie możemy zrobić wiele dobrego!

Dołącz do nas, jako dostawca Lokalnego Rolnika

sezonownik lokalnyrolnik,pl

Trafiłeś tu zapewne wpisując w wyszukiwarkę frazę “Kowal”, czytając nasz newsletter, śledząc nas na Facebooku lub będąc stałym gościem na naszym blogu. Jakkolwiek się to nie stało, bardzo się cieszymy, że jesteś i zachęcamy do zakupów na naszym wirtualnym targu prawdziwego jedzenia!
Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *