Wytwórcy

O Przydomowa Piekarnia Chleba Na Zakwasie

 


 


Fermentacja mlekowa to enzymatyczny rozkład bogatszych w energię substancji organicznych do uboższych związków prostych, przebiegający w warunkach beztlenowych. Proces ten przeprowadzają różne gatunki bakterii, metabolizując cukry proste i dwucukry do kwasu mlekowego i innych związków tj. kwasu octowego czy dwutlenku węgla, z zastosowaniem enzymów.” 


http://www.e-biotechnologia.pl/Artykuly/Fermentacja-mlekowa           


Tyle teoria i nauka, a czym jest fermentacja w praktyce..? Mam na imię Marcin i mam prawie piecioletnie doświadczenie w zakresie fermentacji mąk żytnich oraz ponad trzydzieści tysięcy bochenków własnoręcznie uformowanego i upieczonego pieczywa na naturalnych kwasach żytnich . Własne dojrzałe kultury bakterii dokarmiane codziennie od kilku lat, własny sposób prowadzenia kwasu i ciasta oraz własne mieszanki wysokiej jakości mąk pozwalają mi na zaoferowanie naturalnego pieczywa o unikatowym smaku, niedostępnego nigdzie indziej. Mąka używana do wypieku pochodzi z niewielkiego, rodzinnego Młyna Wodnego w Okradzionowie. Jest to mąka żytnia pełnoziarnista odpowiednio zmielona oraz mąki jasne, żytnie i pszenne. Mieszając je w odpowiednich proporcjach, uzyskuję różne rodzaje pieczywa na kwasie żytnim-od lekkiego, jasnego chleba żytnio-pszennego na delikatnym kwasie, poprzez klasyczny, czysto żytni chleb jasny, po dość ciężki, wyrazisty ciemny chleb czysto żytni na kwasie pełnoziarnistym.


Zapraszam na blog LR:


https://lokalnyrolnik.pl/blog/przydomowa-piekarnia-chleba-na-zakwasie-rzemieslnicze-chleby-o-niepowtarzalnym-smaku/


 

Zdjęcie dostawcy

Przydomowa Piekarnia Chleba Na Zakwasie

ul. Sosnowa 4, Nielepice
Zaloguj się aby wysłać wiadomość do dostawcy
Dotacje na innowacje. Inwestujemy w waszą przyszłość. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Pomoc 100% gwarancji jakości