Misja to nasze drugie imię

Misja team-386673_1920

Może ktoś powiedzieć, że tu tylko chodzi o pieniądze, zysk, że to kolejny biznes. Nie tym razem, mili czytelnicy. Nasze przedsięwzięcie ma na celu nie tylko zaopatrzyć swoich klientów w jak najlepszej jakości zdrową, lokalną i ekologiczną żywność, ale również zrewitalizować i rozszerzyć świadomość związaną z żywieniem, stylem życia oraz funkcjonowaniem człowieka w ramach społeczeństwa.

Stąd też narodził się pomysł, aby utworzyć od podstaw dział na naszym blogu, który poświęcony będzie ideom i wartościom związanym z działalnością Lokalnego Rolnika. Cóż takiego robimy? Z jednej strony rewolucjonizujemy dotychczasowy model sprzedaży produktów tradycyjnych, ekologicznych i z certyfikatami, a z drugiej wracamy do korzeni. Dotyczy to nie tylko jakości jedzenia, jego aspektów odżywczych i zdrowotnych, ale także filozofii jego spożywania, celebracji i wspólnotowości. Wspieramy rozwój zaufania na poziomie społecznym i zachęcamy tym samym do współpracy, zaangażowania oraz świadomego działania w kontekście osobistego rozwoju. Tworzymy i wspieramy lokalne społeczności, w dobie powszechnej informatyzacji przywracamy więzi sąsiedzkie, dajemy ludziom z okolicy możliwość zapoznania się oraz uczestnictwa w czymś więcej niż zwykłym kupowaniu. Wszyscy bowiem, będąc częścią grupy, realizujemy ideę, w której sprzedawanie i kupowanie jest środkiem do celu, nie odwrotnie. (Czytaj więcej: Jak powstał Lokalny Rolnik).

Możecie się więc spodziewać w tym dziale wpisów dotyczących m.in. kwestii lokalności, edukacji ekologicznej, zjawisk społecznych, które wpływają na kondycję i funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie, zagadnień związanych z budowaniem świadomości konsumenckiej, a także nieodzownej roli, jaką pełni w naszym życiu żywność. Z pewnością tematycznych propozycji nam nie zabraknie. Liczymy na wspaniałą przygodę intelektualną oraz merytoryczne wymiany opinii na poruszone tematy. Wierzymy, że zechcecie podzielić się swoimi refleksjami, a być może zainspirujecie się niektórymi informacjami, które znajdziecie w naszych postach. Jak napisał Zygmunt Bauman (…) dialog (czyli rzeczywiste spotkanie dusz, a nie wzajemne zagłuszanie się wyzwiskami) to zgoda na zmianę. To (…) uznanie możliwości własnego błędu. (Z. Bauman, S. Obirek, „O Bogu i człowieku rozmowy”, Wyd. Literackie, Kraków 2013). Mylmy się więc, naprawiajmy, zmieniajmy siebie i nasze otoczenie.

 

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Jeden komentarz do “Misja to nasze drugie imię

  1. […] Przeczytaj o tym, jak i dlaczego powstał Lokalny Rolnik, pod tym linkiem <<kliknij tu>> […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *