Drużyna Ku i LokalnyRolnik.pl razem!

Inicjatywy sky-183869_1920

Otaczający nas rynek oferuje coraz więcej dóbr spożywczych. Producenci kuszą reklamami, promocjami, mówią, co jest dobre dla naszego zdrowia, a co nie. Jednak wiemy, że nie wszystkie te deklaracje pokrywają się z prawdą. Jak więc w natłoku sprzecznych informacji  – gdy chcemy dbać o swoje zdrowie – dokonywać dobrych konsumenckich wyborów? Z pomocą przychodzi Drużyna Ku!

Skąd ta Drużyna?

Fundacja „Biosynergia” z Łodzi w maju b.r. uruchomiła projekt pt. „Łódzka Kuchnia Dobrego Smaku” skupiający wszystkich tych, którzy zapragnęli przeżyć swoją kulinarną przygodę. W trakcie realizacji projektu, rozmów i dyskusji, wyłoniła się potrzeba solidnej dawki wiedzy dotyczącej zdrowego żywienia. Takiej, która pozwoli uporządkować opinie z Internetu i poradników na temat tego, co kupować, czym się kierować, jak wybierać. Z drugiej zaś strony, zdobyć informacje z lokalnego rynku dotyczące dostępności zdrowej żywności.
Tak zrodził się pomysł utworzenia społeczności skupiającej tych, którym bliska jest idea świadomych zakupów, odżywiania, slow food.

Wielobarwność drużynowa

Jak się okazało, zainteresowanie wspomnianymi dziedzinami nie dotyczy tylko osób zajmujących się kulinariami czy dietetyką. Istnieje coraz większa potrzeba wiedzy w tym zakresie wśród różnorodnych grup społecznych. I tak, w naszych szeregach są studenci, pracownicy korporacji, artyści, młode i przyszłe mamy czy pasjonaci gotowania. Różni nas wiek, zainteresowania i umiejętności, ale łączy chęć, by zdrowo się odżywiać, kupować świadomie i czerpać radość z kulinarnych poczynań! Jako że każdy z nas żyje inaczej, ma inne doświadczenia żywieniowe czy zdrowotne, pozwala nam to dzielić się wiedzą, tworzyć nowe pomysły i rozwiązania.

10995294_557166384431015_3623320503433139805_n

„Ku”….?

„Ku” – działamy nie tylko kulinarnie, ale ku zdrowiu, ku świadomemu odżywianiu, ku wspólnej zabawie. Ku znalezieniu odpowiedzi na pytania: Jak dokonywać dobrych wyborów konsumenckich? W jaki sposób czytać etykiety? Skąd wiedzieć, jakie składniki produktów są dobre dla naszego zdrowia, a które nie? Dlatego – szkolimy się, organizujemy spotkania, prowadzimy badania lokalnego rynku, warsztaty, jak również uczestniczymy w różnego rodzaju wydarzeniach. Wspieramy te inicjatywy, które bliskie są naszym ideom. Wciąż poszerzamy nasze szeregi i zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę do nas dołączyć. Niech będzie nas jak najwięcej!

Wierzymy, że nasze działania wpłyną na zmianę lokalnego rynku żywieniowego, ale przede wszystkim zwiększą świadomość w zakresie konsumenckich wyborów.

Zapraszamy!

www.facebook.com/DruzynaKu/ula.biosynergia@gmail.com

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *