Jak przechowywać zakupy spożywcze, by cieszyć się świeżymi produktami jak najdłużej?

Zdrowe żywienie jak przechowywać produkty spożywcze

Zastanawiasz się, jak przechowywać zakupy spożywcze, by jak najdłużej nadawały się do spożycia? W takim razie ten wpis jest dla Ciebie.

Wiosna i lato to czas, w którym wysokie temperatury nie są łaskawe ani dla nas, ani dla produktów spożywczych. By przedłużyć świeżość żywności, cieszyć się pełnią jej smaku, aromatu i wartości odżywczych, należy przechowywać ją w odpowiedni sposób.

Jak przechowywać zakupy spożywcze?

Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy DEKALOG PRZECHOWYWANIA ZAKUPÓW SPOŻYWCZYCH, czyli 10 zasad, które pozwolą Ci cieszyć się świeżymi produktami jak najdłużej. Oto one:

 1. MIĘSO I RYBY natychmiast włóż do lodówki lub zamrażalnika!

 2. WĘDLINY, NABIAŁ, JAJA natychmiast włóż do lodówki!

 3. SYPKIE PRODUKTY przełóż do szczelnych słoików lub pudełek!

 4. WARZYWA LIŚCIASTE umyj, osusz (najlepiej w wirówce do sałaty) i włóż w otwartym naczyniu (wyłożonym i przykrytym ręcznikiem papierowym) do lodówki!

 5. MIĘKKIE OWOCE natychmiast włóż do lodówki!

 6. CHRUPKIE WARZYWA umyj i włóż w wypełnionym wodą pudełku do lodówki (wodę wymieniaj codziennie)!

 7. NATKI, KOPER, CIĘTE ZIOŁA, JADALNE KWIATY natychmiast włóż do wody (wodę wymieniaj codziennie lub osusz je i przechowuj w lodówce)!

 8. PIECZYWO przełóż do chlebaka lub lnianego woreczka!

 9. CEBULĘ, CZOSNEK, ZIEMNIAKI, POMIDORY I OGÓRKI przechowuj poza lodówką, w ciemnym, przewiewnym i chłodnym miejscu, najlepiej w papierowych torebkach lub wiklinowych koszykach!

 10. WYBIERAJ ODPOWIEDNIE PÓŁKI W LODÓWCE – sprawdź w instrukcji obsługi swojej lodówki, która półka przeznaczona jest dla jakich produktów!

Gdy tylko otrzymasz swoje zakupy od rolników i wytwórców, nie zwlekaj z przetransportowaniem ich do domu (nieprzerwany transport w odpowiednich warunkach jest kluczowy zwłaszcza podczas upałów) i zastosowaniem się do zasad z naszego dekalogu. Dzięki temu przedłużysz ich żywotność

Zrób odpowiedzialne zakupy u rolników i wytwórców

Dekalog przechowywania zakupów spożywczych [INFOGRAFIKA]

Poniżej znajdziesz dekalog w formie infografiki, którą możesz wydrukować i powiesić na lodówce, by zawsze o nim pamiętać. Koniecznie sprawdź również nasz krótki wpis o zasadach przechowywania warzyw i owoców, z którego dowiesz się, które z nich powinny trafić do lodówki, a które należy trzymać z dala od niej.

jak przechowywać produkty spożywcze

Podziel się
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *