Każdy dzień to Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

Rolnicy i Wytwórcy Ogródkowa Rodzinka

Kobiety i mężczyźni w Ogródku Dziadunia

„W rodzinnej firmie, jaką jest Ogródek Dziadunia, tak jak w życiu, role się przeplatają. Kobiety i mężczyźni, żony i mężowie, córki i ojcowie… Każdy jedyny w swoim rodzaju, każdy ze swoim wyjątkowym talentem wnosi do Ogródka niepowtarzalną wartość. Szanujemy się nawzajem, doceniamy swoją pracę i zwyczajnie lubimy.

 

DSC_0729

Raniutko, w dzień dostawy produktów dla klientów Lokalnego Rolnika, jako pierwszy pojawia się Piotr (Piotr Surowiec, współwłaściciel Ogródka Dziadunia). Kilka szybkich decyzji i już za chwilę robi się ruch: kobiety obierają warzywa, mężczyźni ustawiają słoiki do pasteryzacji i palety z zamówieniami. Zaraz odbierze je kurier, a przed drzwiami, w tej samej chwili, parkuje Dziadunio, czyli Czesław Ślusarczyk, założyciel firmy, z nową dostawą świeżych warzyw. I całe szczęście, bo Beatka, Iwona i Łukasz rozpisali już długą listę zamówień. Trzeba pospinać terminy, rachunki i potrzeby klientów, którzy kochają i od wielu lat wciąż wracają po kolejne słoiczki z przetworami, a także tych, którzy dopiero z zaciekawieniem odkryli Ogródkowe smaki. Sporo zawsze tu zamieszania, bo przecież każdy klient jest najważniejszy.

DSC_0806

 

W tej całej plątaninie rozmów, informacji, decyzji, olimpijski spokój stara się zachować Kasia (Katarzyna Surowiec, współwłaścicielka Ogródka Dziadunia). Jej optymizm, wizje tożsamości i rozwoju przetwórni to bezcenne talenty. Koło południa gwar nieco cichnie, bo Kasia zwołuje spotkanie całej ogródkowej rodziny. Dzielimy się tym wspólnie tym, co dobre i trudne, ale też zbieramy pomysły, co możemy robić lepiej. Widzimy wtedy, jak bardzo różni jesteśmy, jak wiele możemy razem, kiedy każdy dołoży to, co potrafi najlepiej.

 

aniołek2

 

Konkretne wnioski i wracamy do codziennej bieganiny. Odgłosy kroków, rozmów, maszyn i telefonów zwolnią dopiero niemal wieczorem, kiedy ogórki i papryka ułożą się wygodnie do snu w równych rzędach słoików. I tylko dobre bakterie w beczkach żurku cichutko pracują bez przerwy, nawet w nocy.”

Każdego dnia warto celebrować

Nie tylko z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn, ale i od święta, wszystkim Kobietom i Mężczyznom, którzy tworzą społeczność Lokalnego Rolnika – od Klientów, przez Koordynatorów, aż po Dostawców – życzymy, by w codzienności znajdowali momenty zwolnienia, zatrzymania się, uważności, zadbania o relacje – z innymi i z samym sobą. By świadome, zdrowe żywienie dawało swoje owoce w postaci długoletniej radości ze zdrowia, a pasja, z jaką oddają się codziennym zajęciom, przynosiła spełnienie – tak, jak dzieje się to w Ogródku Dziadunia.

Podaruj sobie zdrowie - nie tylko od święta

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *