Domowy dżem z moreli przepis

Przepisy kulinarne dżem z moreli przepis

Delikatny dżem z moreli smakuje dzieciom i dorosłym. Ma gładką konsystencję i charakterystyczny smak. Idealnie pasuje do naleśników. Przygotowanie go własnoręcznie jest bardzo proste i wcale nie zajmuje dużo czasu.

dżem z moreli przepis

Dżem z moreli przepis

Składniki:

Zamów morele ze sprawdzonego źródła

Przygotowanie:

Morele umyj, obierz, usuń pestki, pokrój na kawałki i włóż do garnka. Dodaj cukier (my dodajemy 200 g, ponieważ lubimy, gdy dżem ma naturalną słodycz moreli, ale możesz dodać więcej) oraz sok z cytryny. Zagotuj zawartość garnka, a następnie zmniejsz moc kuchenki i gotuj do momentu, aż owoce całkowicie zmienią konsystencję, na taką, która przypomina mus. Natychmiast przelewaj dżem do wyparzonych słoików (nie zapomnij też wyparzyć nakrętek), zakręcaj i odwracaj dnem do dołu. Gdy słoiki ostygną, przechowuj je w chłodnym miejscu (piwnica, spiżarnia, lodówka itp.).

dżem z moreli przepis

Mamy nadzieję, że własnoręcznie przygotowany dżem z moreli będzie gościł w Twoim domu każdego roku. Życzymy smacznego!

sezonownik lokalnyrolnik,pl

Trafiłeś tu zapewne wpisując w wyszukiwarkę frazę “dżem z moreli przepis”, czytając nasz newsletter, śledząc nas na Facebooku lub będąc stałym gościem na naszym blogu. Jakkolwiek się to nie stało, bardzo się cieszymy, że jesteś i zachęcamy do zakupów na naszym wirtualnym targu prawdziwego jedzenia!
Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *