Capra Campinos – ekologiczne przetwory z koziego mleka

Rolnicy i Wytwórcy Capra Campinos

Mleko kozie polecane jest zwłaszcza osobom uczulonym na białka mleka krowiego, których w kozim mleku jest znacznie mniej, a momentami praktycznie wcale. Posiada lepsze jakościowo tłuszcze mleczne niż mleko krowie, a w dodatku większą ilość witaminy A i niacyny. Warto przekonać się do smaku przetworów z koziego mleka, których wybór jest naprawdę szeroki, czego dowodem jest oferta ekologicznej Przetwórni Mleka Koziego Capra Campinos.

>> Dowiedz się więcej na temat mleka koziego i jego przetworów <<

Capra Campinos

>> Poznaj 10 powodów, dla których warto spożywać kozie mleko i jego przetwory <<

Wirtualny targ pełen nieprzypadkowych wytwórców naturalnej żywności

Wytwórcy obecni na wirtualnym targu prawdziwego jedzenia LokalnyRolnik.pl wybierani są w nieprzypadkowy sposób. Muszą spełnić szereg warunków związane m.in. z czystą etykietą produktów, dobrostanem zwierząt hodowlanych, naturalnymi sposobami uprawiania warzyw i owoców. Dzieje się tak dlatego, ponieważ chcemy mieć pewność, że to, co oferowane jest  na naszym targu cechuje się najwyższą jakością, jest świeże, naturalne i zdrowe. Odwiedzamy naszych dostawców, by poznać ich codzienną pracę “od kuchni”, zaprzyjaźnić się z nimi i sprawdzić, jak wygląda proces produkcji jedzenia, które trafia później na Wasze i nasze stoły. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku ekologicznej Przetwórni Mleka Koziego Capra Campinos, mającej siedzibę w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, 30 km od Warszawy.

Poznaj historie innych wytwórców Lokalnego Rolnika

Rarytasy z koziego mleka produkowane od lat

Początki założenia Przetwórni Mleka Koziego Capra Campinos sięgają roku 1994, kiedy to założono hodowlę kóz. Zwiększające się ilości mleka uzyskiwane od kóz skłoniły właścicieli do wybudowania przetwórni mleka koziego z końcem 1995 roku. Przetwórnia rozpoczęła produkcję w 1996 roku. Początkowo było to wyłącznie mleko pasteryzowane.

Capra Campinos

W związku z zapotrzebowaniem rynku i sugestiami klientów, w 1997 roku rozszerzono asortyment o jogurty naturalne, a pod koniec 1997 roku o jogurty owocowe, których głównymi konsumentami stały się dzieci. Od 1998 roku asortyment jogurtów został rozszerzony przez wprowadzenie nowych smaków oraz twarożków z mleka koziego.

Przetwórnia mieści się w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, 30 km od Warszawy.

Capra Campinos

Wszystkie produkty oferowane przez Przetwórnię wytwarzane są zgodnie z wszelkimi normami bezpieczeństwa i higieny pracy. Dwunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu hodowli kóz oraz kontakty z innymi hodowcami stanowią dla Przetwórni bazę informacji na temat zmiennego składu mleka koziego, w zależności od wielu czynników. Świadomość tej zmienności pomaga Przetwórni w wyborze asortymentu do produkcji, zważywszy, że do produkcji nie stosuje się żadnych konserwantów.

Capra Campinos

Przetwórnia Mleka Koziego Capra Campinos zmierza do utrzymania znaczącej pozycji na rynku wyrobów mleczarskich w oparciu o budowanie zaufania klientów poprzez dostarczanie coraz lepszych jakościowo wyrobów, sprawniejszą obsługę, spełnienie oczekiwań klientów.

Zamierzenia i działania Przetwórni w tym zakresie wspomaga:

  • wysoki reżim higieniczno – sanitarny produkcji wyrobów,
  • ciągłe doskonalenie procesów produkcyjnych,
  • stosowanie opakowań dobrze chroniących i zabezpieczających właściwości wyrobów,
  • ciągłe szkolenie i doskonalenie kwalifikacji personelu.

Capra Campinos

W ofercie Capra Campinos można znaleźć: mleko kozie pasteryzowane, jogurty naturalne i owocowe, twarożki tradycyjne, kulki twarogowe z przyprawami w oleju słonecznikowym, roladki twarogowe naturalne i obsypane czosnkiem niedźwiedzim, serek do smarowania, sery dojrzewające typu holenderskiego – naturalny, z kozieradką, z czosnkiem niedźwiedzim, z pieprzem zielonym oraz ser Capra wędzony.

Capra Campinos

Jakie produkty marki Capra Campinos kupisz na LokalnyRolnik.pl?

Na naszym wirtualnym targu prawdziwego jedzenia kupisz m.in. poniższe produkty marki Capra Campinos:

Kup mleko i przetwory z mleka koziego z małych gospodarstw

Capra Campinos

Capra Campinos

Capra Campinos

Capra Campinos

>> Mleko kozie vs mleko krowie – sprawdź porównanie składu i właściwości <<

Zostań dostawcą na LokalnyRolnik.pl

Jeśli tak samo, jak marka Capra Campinos, chciałbyś dołączyć do dostawców Lokalnego Rolnika i razem z nami szerzyć dobre praktyki na temat świadomego oraz zdrowego żywienia, już niebawem Twoje produkty mogą zagościć na talerzach osób spragnionych naturalnych, prawdziwych smaków, bez dodatku chemii i wspomagaczy. Wypełnij formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą w sprawie szczegółów naszej współpracy. Wspólnie możemy zrobić wiele dobrego!

Dołącz do nas, jako dostawca Lokalnego Rolnika

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *