Region:
Piekarnia

Chleb

Pieczywo to przykład pokarmu towarzyszącego nam na co dzień. Spożywamy je jako dodatek do zup, czy dań głównych lub pod postacią kanapek idealnych zarówno w porze śniadania, jak i kolacji. Dlatego, aby wypieki stanowił źródło korzyści zdrowotnych, warto zwrócić większą uwagę na rodzaj wybieranego chleba. Na stronie Lokalny Rolnik znajdziesz wiele różnorodnych wersji pieczywa, dzięki czemu z łatwością urozmaicisz swój jadłospis. Produkty, które oferujemy, pomogą Ci w utrzymaniu zdrowej, zbilansowanej diety z uwagi na zawarte w nich drogocenne składniki odżywcze.

Mąka ma znaczenie!

Być może nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale w ciągu dnia spożywamy ogromną ilość produktów zawierających pszenicę. Znajduje się ona w tradycyjnych wersjach takich artykułów, jak pieczywo, makarony oraz niektóre kasze. Niestety jej nadmiar często wpływa na zwiększenie tendencji do szybkiego przybierania masy ciała. Dzieje się tak głównie dlatego, że produkty pszenne nie są w stanie zapewnić nam uczucia sytości przez długie godziny. W rezultacie jemy częściej i więcej. Nietolerancje pokarmowe, jak na przykład celiakia, skutkują również zwiększeniem popularności artykułów bezglutenowych. Ignorowanie objawów takich przypadłości może wpływać na zaostrzenie zmian skórnych, a nawet prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych. Ale czy to oznacza, że tak popularny produkt, jakim jest chleb należy całkowicie wykluczyć z diety ze względu na zawartość glutenu? Niekoniecznie! Na stronie Lokalny Rolnik znajdziesz zdrowe zamienniki ulubionych produktów o wysokiej zawartości substancji odżywczych. Jeśli zależy Ci na zadbaniu o siebie, wystarczy, że spróbujesz naszego pieczywa wytwarzanego z mąki bez sztucznych wypełniaczy. Dzięki temu każdy kolejny krok na drodze do zdrowego stylu życia będzie łatwiejszy. 

Chleb jako podstawa zdrowego odżywiania

Jak widzisz, chleb wcale nie musi być niezdrowy. Wystarczy jedynie dobrać odpowiedni rodzaj w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji. W wypadku wykazywania nietolerancji pokarmowej lub świadomej rezygnacji z produktów pszennych, postaw na chleb bezglutenowy z dodatkiem siemienia lnianego, aby wspomóc swój metabolizm. Zapewne wiesz, że pieczywo sklepowe niekiedy zawodzi jakością. Dodatkowo często zawiera wiele konserwantów i nikłą ilość substancji odżywczych. Jeśli pragniesz zdrowej alternatywy, sprawdź ofertę strony Lokalny Rolnik. Możesz dokonać wyboru wśród pieczywa razowego, żytniego, jak i wielu innych. Przy okazji, za sprawą składników zawartych w naszych wypiekach, przyspieszysz proces trawienia, zadbasz o swój organizm, a skóra odzyska świeżość i blask. 

Zdrowe odżywianie wpływa pozytywnie na każdą dziedzinę życia. Dzięki naszym produktom świadomie wybierasz jedzenie bogate w błonnik i składniki mineralne, które są wskazane do prawidłowego funkcjonowania.

Pomoc 100% gwarancji jakości