Wytwórcy

O Tradycje Natury Ekologiczne Gospodarstwo Ogrodnicze

To wielopokoleniowe certyfikowane gospodarstwo, prowadzone przez rodzinę pana Tomasza Wasila od 1815 roku! Około 1815 roku do Jankowic przyjechała z dziedzicami z Francji moja 3x prababka jako bona dla ich dzieci. Za oszczędności kupiła gospodarstwo rolne. Założyła rodzinę i od tej pory gospodarstwo jest przekazywane z pokolenia na pokolenie , którego obecnie jestem właścicielem.


Znajduje się w okolicach Jedlińska w powiecie radomskim w malowniczej miejscowości przy rzece Radomce z dala od tras szybkiego ruchu i jakichkolwiek zanieczyszczeń środowiska.  Przejąłem je od swojego dziadka w 2000 roku. I tak je prowadzę, aby z roku na rok, począwszy od 2002 roku, uzyskiwać certyfikat ekologiczny (Ekogwarancja PTRE PL-EKO-01-000467). W 2007 roku dokupiłem drugie gospodarstwo i dziś działam na 25 ha.


Do 2010 roku głównym obszarem działalności była produkcja mleka. Od kilku lat Tradycje Natury to przede wszystkim warzywa i owoce. Wspomagam się tunelami foliowymi  z pomidorami i ogórkami. Ziemię nawożę krowim i kurzym obornikiem, stosuję płodozmian i bardzo polecam wysiewanie łubinu. Robię też komposty. Za najlepszy uważam wyciąg z pokrzyw, zwłaszcza w pielęgnacji pomidorów.


Od 2013 roku  sprzedawaliśmy swoje produkty na BioBazarze a od 2017 roku przenieśliśmy swoją sprzedaż do internetu.

Zdjęcie dostawcy

Tradycje Natury Ekologiczne Gospodarstwo Ogrodnicze

Jankowice 9, Jankowice
Brak produktów.
Pomoc 100% gwarancji jakości