Wytwórcy

O Wąsów Gospodarstwo Rolne

 


               Nasze gospodarstwo  położone jest na skraju wsi Kocmyrzów. Funkcjonuje już od 40 lat, wówczas to mama po skończonych studiach ogrodniczych postanowiła porzucić pracę w stacji hodowli roślin i rozpocząć samodzielną przygodę. Na małej powierzchni 2h, oddała się swej pasji. Wspólnie z mężem rozpoczęli uprawę pomidorów, truskawek i warzyw okopowych. Później wyspecjalizowali się w uprawie ziemniaka, jednak obecnie uprawiamy sporo malin. Oczywiście ziemniaki i inne warzywa są ciągle dostępne w sprzedaży dla stałych klientów, ale już w mniejszych ilościach.


Jesteśmy gospodarstwem tradycyjnym. Staramy się w  sposób zrównoważony wykorzystywać postęp techniczny i biologiczny w uprawie, ochronie roślin i nawożeniu. Zwracamy  uwagę na ochronę środowiska i zdrowie ludzi. W związku z tym, uprawiamy  odporne na choroby odmiany warzyw i owoców. Stosujemy ściółkowanie słomą czy nawadnianie. Pielimy dwoma rodzajami pielników, biernym z wymiennym osprzętem oraz ze sterowaniem precyzyjnym. Kosimy chwasty dla ściółkowania. Stosujemy również opryski z ziół jak wrotycz, czy dozwolone w gospodarstwach ekologicznych ProBioEmy.


Poszerzyliśmy ofertę o  miody made in gmina Kocmyrzów – Luborzyca! To wyłącznie miód z polskiej pasieki! Od wielokwiatu wiosenngo (mniszek,drzewa owocowe z sadów, kwiaty wiosennej łąki) przez lipowy aż do faceliowego! Pasieka jest pod nadzorem lekarza weterynarii w Krakowie, jest wpisana do rejestru podmiotów pod numerem 1058. 


Serdecznie Zapraszamy!

Zdjęcie dostawcy

Wąsów Gospodarstwo Rolne

Kocmyrzów 85a, Kocmyrzów
Brak produktów.
Pomoc 100% gwarancji jakości