Wytwórcy

O Piekarnia Kiełtyka

Piekarnia powstała w 1993 roku jako odpowiedź na zapotrzebowanie na pieczywo tradycyjne. Od początku jako przedsiębiorstwo rodzinne – prowadzone przez moich rodziców – Grażynę i Józefa. Pierwszy piec wzniesiony wspólnymi siłami przez mojego ojca Józefa i jego wuja Henryka był kompilacją olbrzymiego doświadczenia tego drugiego i pomysłu pierwszego. Piekarnia oficjalnie zaczęła działalność 13 grudnia 1993 roku.   Zawsze chcieliśmy robić "własne" pieczywo, po kilku sukcesach w różnych konkursach w 2012 roku postanowiliśmy– będziemy piekarnią ekologiczną! Po niezbędnych remontach i modernizacji udało się – w 2013 roku otrzymaliśmy pierwszy certyfikat przetwórstwa produktów rolnictwa ekologicznego.


Ogromnie ważne jest dla nas to, w jaki sposób oddziałowywujemy na środowisko! Dlatego też jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadziliśmy opakowania biodegradowalne / kompostowalne. Jest ich już blisko 80 %, dążymy do 100 - jednak to nie takie łatwe. Wszystkie opakowania które używamy posiadają atest na kontakt z żywnością, który potwierdza m. in. to, że nie opakowanie nie wchodzi w reakcję z produktem. Każde z tych opakowań nadaje się do RECYKLINGU! Mam nadzieję że wszystkie tam trafią :-) Produkt BIO to nie produkt bez plastiku - to czysty surowiec, wolny od pestycydów, herbicydów i innych "wynalazków". Higiena wymaga jego zabezpieczenia.


Bardzo nas cieszy również zwiększająca się ciągle świadomość klientów, że człowiek jest tym co zje. Potrzeby nam powrót do natury, do naturalnych procesów, bez sztucznego przyśpieszania. Przez te ponad 20 lat staramy się działać zgodnie z etyką rzemieślniczą. Posiadam kwalifikacje mistrzowskie w zawodzie piekarza, należymy do Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie.


Dziś można powiedzieć, że piekarnia działa w drugim pokoleniu – prowadzimy ją wspólnie z małżonką Agnieszką – bazując na wiedzy przekazanej przez seniorów.  Trzecie pokolenie piekarzy już rośnie – zobaczymy czy i oni pokochają zapach ziarna, mąki i pieczywa…Zapraszam do zapoznania się z oferowanymi przez moją piekarnię smakołykami!


Marek Kiełtyka


PL-03-003014-19-P2

Zdjęcie dostawcy

Piekarnia Kiełtyka

38-430 Łężany ul. Potockiego 20, Łężany
Brak produktów.
Pomoc 100% gwarancji jakości