Wytwórcy

O Kurka Polna Aleksandra Gębka

Nasze gospodarstwo to nasza rodzina, a nasza rodzina to nasze gospodarstwo. Ekologiczna hodowla kur zielononóżek jest spełnieniem jednego z naszych marzeń. Początkowo miała to być hodowla na własny użytek, jednak z czasem przerodziła się w coś większego. Każdego dnia daje nam to dużo radości, a jeszcze więcej radości daje nam zadowolony  Klient.


Zdecydowaliśmy się wybrać właśnie kury zielononóżki ze względu na ich "dziką" naturę oraz wyjątkowe jajka, które choć mniejsze od przeciętnych jajek nadrabiają swoimi niesamowitymi właściwościami. Charakteryzuje je głównie obniżona zawartość cholesterolu oraz mniejsza zawartość białka, która  sprawia, że zawierają mniej alergenów. Dodatkowo jaja te bogate są w cenne biologiczne składniki takie jak miedzy innymi działający przeciwbakteryjnie - lizozym, przeciwzapalna- cystatyna, stymulująca odporność - immunoglobulina hamująca procesy utleniania – foswityna czy zapobiegająca starzeniu się komórek – lecytyna.


Naturalne tereny na jakich mieści się nasze gospodarstwo dają doskonałe możliwości do hodowli właśnie tych kur - które uwielbiają zielone pastwiska, duże wybiegi i spokój pochodzący z natury.


Karmimy nasze kury wyłącznie ekologicznie – ich głównym pożywieniem jest odpowiednio zbilansowana ekologiczna pasza, a oprócz tego mogą do woli zajadać się świeżymi warzywami takimi jak: jarmuż, marchew, buraki, kapusta pochodzącymi z pobliskiej ekologicznej warzywnej Farmy.


Posiadamy certyfikat ekologiczny, który udostępniamy Wam, Drodzy Klienci do wglądu. 😊

Zdjęcie dostawcy

Kurka Polna Aleksandra Gębka

Boria 3, 27-440 Ćmielów
Zaloguj się aby wysłać wiadomość do dostawcy
Brak produktów.
Dotacje na innowacje. Inwestujemy w waszą przyszłość. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Pomoc 100% gwarancji jakości