Wytwórcy

O Grindit - kawa rzemieślnicza

Cześć, jesteśmy GRIND IT ! młodą, prężnie rozwijącą się marką rzemieślniczo wypalanej kawy ziarnistej.


Skąd nazwa GRIND IT! ? Odpowiedź jest prosta. Choć jesteśmy miłośnikami kawy w każdej postaci to najbardziej lubimy alternatywne metody parzenia za pomocą drippera czy areopressu. W obu tych metodach pierwsza czynność która przychodzi nam do głowy po otwarciu opakowania pełnego idealnie wypalonych ziaren to właśnie GRIND IT ! czyli w wolnym tłumaczeniu „ ZMIEL TO!”  


Rozpoczęcie naszej działalności to początek 2020 roku ale przygodę z kawą zaczęliśmy dużo wcześniej. Kawa od lat towarzyszy nam w życiu codziennym. Wiadomym jest, że branża kawowa to ekspansywnie działająca gałąź gospodarki. Zwłaszcza w ostatnich latach widać wyraźny wzrost zainteresowania tematem kawy rzemieślniczej. Na rynku mamy bardzo dużo kraftowych palarni czy firm zajmujących się dystrybucją kawy. Dla wielu ludzi problemem jest bardzo często wysoka cena oferowanych produktów. Od początku podjęcia decyzji o założeniu GRIND IT ! przyświecał nam jeden główny cel rzemieślnicza, świeżo palona kawa w przystępniej cenie i doskonałej jakości dla każdego - od studenta, do starszej miłej pani, która swoje pyszne domowe wypieki, zapija filiżanką gorącej, aromatycznej kawy. 


Naszą przygodę zaczęliśmy od szukania odpowiedniej dla nas palarni która spełni nasze marzenia i oczekiwania o kawie idealnej. Podczas poszukiwań, trochę z przypadku ( choć sami po czasie uważamy że to przeznaczenie J ), trafiliśmy na tajemniczego jegomościa, właściciela, a zarazem świetnego roastera który ze starannością wypala ziarna w swojej małej palarni ukrytej gdzieś na dolnym śląsku. Kolejnym etapem było znalezienie najbardziej odpowiednich ziaren oraz dobór odpowiedniego profilu palenia. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak wiele czynników wpływa na ostateczny smak. Zaczynając od wypalania po chłodzenie ziaren. Dosłownie każdy ruch, może mieć wpływ na efekt końcowy.


 


Efektem naszej współpracy są 3 sztandarowe produkty :


- Espresso – ESPRESSO od GRIND IT to wyselekcjonowana mieszanka ziaren Arabiki oraz Robusty dostarczonych prosto z najlepszych plantacji kawy w Ameryce Łacińskiej oraz Afryce.


Charakteryzuje ją niepowtarzalny aromat oraz wyśmienity i wyrazisty smak z delikatnie wyczuwalnym orzechowo czekoladowym akcentem. 


Ziarna Arabiki nadają naszemu Espresso aksaminty smak, a dodatek Robusty uruchamia nasze pokłady energii dzięki czemu zawsze będziemy gotowi do działania.


Idelanie nadaje się do ekspresów ciśnieniowych jak i tradycyjnych kawiarek.


Nasza kawa wypalana jest tradycyjnymi metodami zgodnie z najwyższymi standardami jakości i co najważniejsze z pasją i miłością do kawy.


- Brasil Santos – Skąpane w brazylijskim słońcu ziarna Arabiki znalazły swoich miłośników na całym świecie - dosłownie w każdym jego zakątku. Brazylia to prawdziwy raj na ziemi, dla kawoszy. Występująca tu różnorodność plantacji – od małych farm rzemieślniczych, po ogromne, przemysłowe plantacje, sprawia, że właśnie w Brazylii można znaleźć praktycznie pełną gamę możliwych odmian i jakości ziaren.


Osoby pijące filiżankę pysznej i aromatycznej kawy w swoim domowym zaciszu jak i prawdziwi pasjonaci, bardzo doceniają ten klasyczny, łagodny smak z wyczuwalnymi nutami owocowo-karmelowymi w naszej kawie. Jest to 100% Arabika z rejonu brazyliskiego Santos. Jej aksamitny smak sprawia, że chcemy po nią sięgać i próbować jej w różnych wariantach - od klasycznego espresso, po wykorzystanie do Americano czy cappuccino. Doskonale sprawdzi się do śniadania jak i w ciągu dnia, gdy jesteśmy w biegu lub w trasie i chcemy naładować nasze baterie. Nadaje się do ekspresów ciśnieniowych jak i tradycyjnych kawiarek. Kawa charakteryzuje się optymalną kwasowością, co wpływa na jej bardzo szerokie zainteresowanie i uniwersalność.


- Dark Santos – Skąpane w brazylijskim słońcu ziarna Arabiki znalazły swoich miłośników na całym świecie - dosłownie w każdym jego zakątku. Brazylia to prawdziwy raj na ziemi, dla kawoszy. Występująca tu różnorodność plantacji – od małych farm rzemieślniczych, po ogromne, przemysłowe plantacje, sprawia, że właśnie w Brazylii można znaleźć praktycznie pełną gamę możliwych odmian i jakości ziaren.


 


Osoby pijące filiżankę pysznej i aromatycznej kawy w swoim domowym zaciszu jak i prawdziwi pasjonaci, bardzo doceniają ten klasyczny, ale i mocniejszy smak niż w przypadku Brasil Santos. Wyczuwalne w niej nuty orzechowo-czekoladowe przypadną do gustu tym, którzy wolą ciemniej paloną Arabike. To właśnie stopniem wypalenia różni się od klasycznej paczki Brasil Santos. Jest to również 100% Arabika z rejonu brazyliskiego Santos. Doskonale sprawdzi się do śniadania jak i w ciągu dnia, gdy jesteśmy w biegu lub w trasie i chcemy naładować nasze baterie. Nasi goście podczas wizyty u nas w domu czy biurze, również wypiją ją z ogromnym smakiem. Nadaje się do ekspresów ciśnieniowych jak i tradycyjnych kawiarek. Kawa charakteryzuje się małą kwasowością, a odrobine większą goryczą niż w przypadku jej delikatniej palonego odpowiednika. 


Jesteśmy pewni że na tych trzech rodzajach kawy się nie skończy gdyż już teraz planujemy poszerzenie naszej oferty o kolejne rodzaje pysznej i świeżo palonej kawy GRIND IT !

Zdjęcie dostawcy

Grindit - kawa rzemieślnicza

Mochnackiego 3/3, Wrocław
Zaloguj się aby wysłać wiadomość do dostawcy
Dotacje na innowacje. Inwestujemy w waszą przyszłość. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Pomoc 100% gwarancji jakości