Wytwórcy

O Gospodarstwo Rybackie "Stawy"

Wieś Stawy położona jest na Ponidziu, nad rzeczką Malinówką, która jest dopływem rzeki Nidy. Swoją nazwę zawdzięcza licznym stawom hodowlanym, rozciągającym się na dziesiątkach hektarów, które pojawiły się tutaj już w XV w. i funkcjonowały aż do roku 1955, kiedy to przez reformę rolną przeszły na własność państwa i popadły w ruinę.


W roku 2002 powstaje Gospodarstwo Rybackie Stawy, a wraz z nim nowy projekt odbudowy stawów i przywrócenia ich świetności. Już w 2003 zalane zostaje pierwsze 17 hektarów stawów i zarybione karpiem królewskim. W ciągu kilku kolejnych lat powstaje kompleks hodowlany o powierzchni 27 hektarów lustra wody z 3 letnim procesem hodowlanym karpia królewskiego. Do hodowli dołącza jesiotr, amur, sandacz i szczupak. Całkowita powierzchnia gospodarstwa to 40 hektarów, na których oprócz stawów, znajduje się 5 hektarów lasu, pozostała część to łąki.


Głównym celem gospodarstwa, od samego początku jest hodowla ryb w sposób tradycyjny z nastawieniem na najwyższą jakość wyhodowanych ryb. Karpie karmione są tylko pokarmem naturalnym, dzięki czemu zachowują niepowtarzalne walory smakowe.


W roku 2014 gospodarstwo z sukcesem podejmuje próbę dywersyfikacji działalności rolniczej, wchodząc w obszar przetwórstwa rybnego, gastronomii i agroturystyki. We wsi Stawy powstaje infrastruktura noclegowa wraz z restauracją oraz łowisko wędkarskie. Otwierają się dwa sklepy firmowe na terenie Krakowa. Powstaje marka Zacny Burger Milordzie, dwa food trucki, które działają na krakowskim Kazimierzu i na Ruczaju.


Specjalnością gospodarstwa stały się ryby wędzone metodą tradycyjną, są to głównie karpie, pstrągi i jesiotry oraz przetwory rybne, takie jak pasta z wędzonego jesiotra, galareta z karpia czy pasztet z karpia. Wszystkich przysmaków, można skosztować w restauracji, która znajduje się na terenie gospodarstwa.Czarujący pejzaż, bogactwo ryb, grzybów i mnóstwo atrakcji dla całej rodziny! Odwiedź Gospodarstwo Rybackie Stawy i poczuj wyjątkowy klimat tego miejsca!

Zdjęcie dostawcy

Gospodarstwo Rybackie "Stawy"

Stawy 2A, 28-313 Imielno
Pomoc 100% gwarancji jakości