Wymarzone Zajęcie Dodatkowe dla Mam

Koordynatorzy i Grupy Zakupowe Final2.00_00_59_04.Still003

Szukasz zajęcia dodatkowego, którą połączysz z opieką nad dziećmi? Zależy Ci by Twoje dzieci znały smak wiejskiego masła, dojrzałych pomidorów czy prawdziwych jabłek? Chcesz promować naturalne jedzenie wśród znajomych? Ilona pracuje kilka godzin tygodniowo, z satysfakcją dokłada się do domowego budżetu, poznaje ciekawych ludzi, zdrowo karmi swoją rodzinę i ma tyle czasu dla dzieci ile tylko potrzebuje. Brzmi jak bajka? Sprawdź!

Historia Ilony Ośko, koordynatorki grupy zakupowej, Mamy dwójki dzieci

„Moja przygoda z Lokalnym Rolnikiem zaczęła się niedawno – w drugiej połowie 2015 r. O platformie usłyszałam od znajomej, która robiła zakupy w jednej z warszawskich grup zakupowych. Kiedy okazało się, że w pobliżu nie ma czynnej grupy i musiałabym założyć własną – pomyślałam czemu nie! Lubię kontakt z ludźmi, zawodowo tym właśnie się zajmowałam.

Obecnie jestem niepracującą zawodowo mamą. Po 15 latach w dużej korporacji musiałam już zrobić sobie przerwę. Dla siebie ale i dla swojej rodziny. Moje dzieci potrzebują mnie bardziej niż rada nadzorcza (śmiech).

Z nami kobietami jest tak, że kiedy rodzą nam się dzieci, nasze życie zupełnie się przewartościowuje. Dom, rodzina, dzieci – chcemy żeby były zdrowe, rozwijały się prawidłowo, były szczęśliwe.

ilona_dzieci

Jednak samo zajmowanie się domem nie daje mi satysfakcji. Moja rodzina o tym wie, dlatego tak bardzo wspierają mnie w tym co robię. Jestem osobą bardzo aktywną. Jestem w swoim żywiole kiedy dużo wokół mnie się dzieje.

Znalezienie zajęcia które przyniosłoby mi dodatkowe dochody, pozwalając równocześnie zajmować się dziećmi nie było łatwe. A jednak się udało. Dzięki Lokalnemu Rolnikowi jestem w stanie zaopiekować się domem i dziećmi i jednocześnie podbudować rodzinny budżet i własne poczucie wartości.”

Jestem Koordynatorką Grupy Zakupowej skupiającej ok. 300 osób, odżywiających się naturalną żywnością.

Dlaczego zdecydowałaś się zostać Koordynatorką Grupy Zakupowej na Lokalnym Rolniku?

Dzięki grupie zakupowej mam nie tylko dostęp do najlepszej jakości zdrowej i ekologicznej żywności ale również możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Wspieram nasz wspólny budżet domowy, a jednocześnie mogę zając się rodziną.

Moja przygoda z Lokalnym Rolnikiem to możliwość poznania wyjątkowych ludzi, którzy tworzą lokalną społeczność. Wymieniamy się przepisami, organizujemy spotkania, degustacje, dyskutujemy o naszych lokalnych potrzebach – a wszystko to dzięki temu, że poznaliśmy się podczas odbiorów naszych zakupów. Co środę od rana z uśmiecham czekam na popołudniowe odbiory, na spotkania z moimi grupowiczami i nie zrezygnuję nigdy z tej przyjemności.

Szczerze polecam wszystkim Mamom, ponieważ to naprawdę ciekawe i ambitne zajęcie.

Chcę Stworzyć Własną Grupę Zakupową

Czy oprócz aspektów zdrowotnych jest coś jeszcze co spowodowało, że stałaś się Koordynatorką Lokalnego Rolnika?

Aspekty zdrowotne były tutaj kluczowe i nimi się głównie kierowałam, aż do momentu… pierwszych odbiorów. Kiedy na odbiorach zobaczyłam jak ciekawi ludzie mieszkają w mojej okolicy, kiedy wszyscy tak aktywnie zaangażowali się w tworzenie naszej grupy, poczułam że to nie jest tylko kolejna platforma zakupowa. Nie bez przyczyny nazywamy siebie grupami zakupowymi. Jesteśmy grupą ludzi którym przyświeca wspólny cel, którzy działają wspólnie aby promować ideę zdrowego i świadomego odżywiania. Przynależność do takiej grupy zobowiązuje. To jest właśnie to, co chcę robić. Dla siebie i swoich dzieci.

Poza tym smaki dzieciństwa to smak prawdziwego mleka prosto od krowy, smak twarogu, masła i jaj od domowych kur, warzywa z ogródka i długo by pisać… Wydaje się dzisiaj, że to już za nami, a jednak są takie gospodarstwa, które nadal tradycyjnie i bez chemii wytwarzają swojską żywność.

Wszystko brzmi bardzo smacznie, ale czy praca Koordynatorki, nie jest zbytnio czasochłonna jak dla mamy?

Wszystko jest kwestią dobrej organizacji. Ja mam już opracowany stały tygodniowy grafik i bez problemu godzę wszystkie domowe i matczyne obowiązki z obsługą swojej grupy. Mogę pracować z dowolnego miejsca, o dowolnej porze dnia. W poniedziałki, kiedy zamykają się zamówienia mojej grupy, pilnuję aby wszyscy zdążyli złożyć je w odpowiednim czasie i nie zapomnieli za nie zapłacić. Zajmuje mi to całe 30 minut.

W środy spotykam się ze swoją grupą na odbiorach. Te kilka godzin poza domem jest dla mnie bardzo ważne. Nawiązuję nowe kontakty, poznaję sąsiadów, dyskutujemy, wymieniamy się radami i spostrzeżeniami.

ilona_odbior

Pozostałe dni tygodnia  spędzam na promocji grupy wśród swoich sąsiadów: rozdaję ulotki, wyszukuję dla nas interesujących informacji czy przepisów kulinarnych. Udostępniam je poprzez Facebooka i zachęcam do dyskusji. Od początku bardzo ważną dla mnie kwestią jest to, aby moja grupa była aktywna. Zależy mi na tym abyśmy dzielili się wiedzą i doświadczeniem.

Chcę Zostać Koordynatorką

Jak współpracuje Ci się z firmą Lokalny Rolnik?

Cały zespół Lokalnego Rolnika to bardzo pozytywne i pomocne osoby. Bez ich wsparcia ta praca nie byłaby tak przyjemna. A jeśli chodzi o moich grupowiczów, to powiem tylko, że mamy za sobą już kilka spotkań na gruncie prywatnym, kilka akcji charytatywnych i wiele kolejnych pomysłów, które czekają na swoją kolej. Lokalny Rolnik nas połączył, a my doskonale to dalej wykorzystujemy. To jest wspaniała wartość dodana.

Zajęcie Koordynatorki Lokalnego Rolnika to jedno z niewielu, która dedykowana jest specjalnie mamom, z wielu powodów.  Jako mama, oprócz codziennych domowych obowiązków, czuję się potrzebna i szczęśliwa wykonując pracę, którą spokojnie można pogodzić z życiem rodzinnym. Jestem szczęśliwą i zadowoloną mamą. A jak wiadomo szczęśliwa mama to szczęśliwe dzieci.

Dziękuję Ci za rozmowę i jednocześnie życzę dalszych zdrowych i smacznych sukcesów!

Droga Mamo, ta praca przyniesie Ci wiele satysfakcji. Wystarczy się odważyć.

Chciałabyś pracować kilka godzin tygodniowo?
Lubisz kontakt z ludźmi, masz ciekawe pomysły i zależy Ci na zdrowej żywności?

Chcę Otworzyć Grupę Zakupową

Podziel się
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Jeden komentarz do “Wymarzone Zajęcie Dodatkowe dla Mam

 1. Pozdrawiam, Agnieszka pisze:

  Świetna sprawa. Czytałam już na temat RDS-ów i pomysł już wtedy wydał się ciekawy.
  Brakuje mi tylko wysyłek kurierskich.
  Jestem z opolszczyzny, czyli niedaleko Wrocławia, ale niestety do Wrocławia jednak mam ponad 100km, jak na zakupy spożywcze to trochę za daleko:-) Bardzo chętnie przyłączyłabym się do którejś z grup zakupowych, która wysyłałaby do mnie zakupy kurierem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *