Vero Soki – naturalne soki i syropy

Rolnicy i Wytwórcy vero soki

Do masowej produkcji soków, które można spotkać w każdym sklepie (niestety, również tych dedykowanych dzieciom), nierzadko trafiają obite owoce, a wraz z nimi patulina – toksyna powodująca m.in. zatrucia oraz stany zapalne jelit. W dodatku, sklepowe soki często mają w składzie mnóstwo zbędnych, chemicznych dodatków czy konserwantów. By zadbać o swoje zdrowie i zdrowie swoich najbliższych, warto sięgać po naturalne soki z prostym składem, pochodzące ze sprawdzonego źródła, do produkcji których używa się dojrzałych, świeżych, nienaruszonych i starannie wyselekcjonowanych owoców. Takie, jak Vero Soki, o których w dzisiejszym wpisie opowiadają sami właściciele tłoczni.

vero soki

Wirtualny targ pełen nieprzypadkowych wytwórców naturalnej żywności

Wytwórcy obecni na wirtualnym targu prawdziwego jedzenia LokalnyRolnik.pl wybierani są w nieprzypadkowy sposób. Muszą spełnić szereg warunków związane m.in. z czystą etykietą produktów, dobrostanem zwierząt hodowlanych, naturalnymi sposobami uprawiania warzyw i owoców. Dzieje się tak dlatego, ponieważ chcemy mieć pewność, że to, co oferowane jest  na naszym targu cechuje się najwyższą jakością, jest świeże, naturalne i zdrowe. Odwiedzamy naszych dostawców, by poznać ich codzienną pracę “od kuchni”, zaprzyjaźnić się z nimi i sprawdzić, jak wygląda proces produkcji jedzenia, które trafia później na Wasze i nasze stoły. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku Tłoczni Soków Owocowych “VERO”, mieszczącej się w Dmosinie, w województwie łódzkim, specjalizującej się w produkcji naturalnych soków, bez dodatku wody, cukru i konserwantów oraz syropów (te już zawierają cukier), o której w dalszej części opowiadają Państwo Dariusz i Teresa Kunowie – właściciele marki Vero Soki.

Poznaj historie innych wytwórców Lokalnego Rolnika

vero soki

Rodzinna produkcja soków w malowniczym otoczeniu

“Nasza tłocznia położona jest na obszarze chronionego krajobrazu >>Mrogi i Mrożycy<< oraz w otulinie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Region ten odznacza się szczególnym mikroklimatem, korzystnym nie tylko dla upraw, ale także dla ludzi. Cieszymy się, mieszkając w tak wyjątkowym miejscu, że możemy wykorzystać jego potencjał i produkować sok, jaki sami chcielibyśmy pić.

vero soki

vero soki

Na otwarcie rodzinnej tłoczni wpłynęło kilka czynników: wieloletnie doświadczenie w uprawie owoców, niekorzystne ceny ich skupu oraz coraz bardziej zauważalna niska jakość produktów spożywczych na rynku. Postanowiliśmy wykorzystać potencjał nasz i regionu, by stworzyć soki, z których jesteśmy dumni. W połowie 2011 roku podjęliśmy decyzję o założeniu tłoczni .Chcemy po prostu robić to, co umiemy najlepiej w zgodzie z własnym sumieniem i w zgodzie z naturą” – opowiadają Państwo Dariusz i Teresa Kunowie.

vero soki

vero soki

Soki i syropy bez konserwantów

“Największą zaletą naszych soków jest fakt, iż  nie staramy się poprawiać natury, więc nie dodajemy do nich konserwantów, wody czy cukru ( wyjątkiem są syropy,  przy produkcji których dodawany jest cukier). Proste metody produkcji pozwalają na zachowanie jak największej ilości składników odżywczych i walorów smakowych w wytłoczonym soku.

vero soki

W naszej tłoczni używamy tylko owoców, które są starannie selekcjonowane, gdyż o jakości soku decyduje jakość surowca. Wybieramy też te odmiany, które gwarantują najwyższe walory smakowe i zdrowotne. Używamy  tylko i wyłącznie owoców świeżych, dojrzałych i zdrowych (nieobitych). W większości owoce, z których tłoczymy sok pochodzą z naszego gospodarstwa.

vero soki

Jako pierwsze naszą tłocznie opuściły soki jabłkowe i jabłkowo-malinowe. Od tego czasu systematycznie poszerzamy ofertę, wprowadzając mieszanki z innymi owocami. Obecnie posiadamy bogate portfolio produktów – 5 linii, tj. 8 smaków w linii JOY (blendy jabłkowo -owocowe), 6 smaków w linii BLACK  (wyróżniająca nas na rynku – soki wytrawne ), 3 smaki w linii Retro (syropy), dwa smaki w linii RED (soki warzywne) oraz 5 produktów linii BIO.

Wierzymy, że soki, które tłoczymy są wyjątkowe, ponieważ w każdy etap produkcji, od uprawy po naklejenie etykiety, wkładamy całe serce. Niczego nie udajemy. Tłoczymy soki na zimno, ale w ciepłej, rodzinnej atmosferze, a cała prawda kryje się w butelce” – dodają Państwo Dariusz i Teresa Kunowie.

vero soki

Smak, jak u babci

“Naszym celem jest produkcja soków, które będą dla naszych klientów swoistym powrotem do przeszłości; kiedy to prawdziwe soki robiły nasze babcie – z owoców rosnących w przydomowych ogrodach, starannie pielęgnowanych.

Produkcja soków naturalnych to dla nas nie tylko dodatkowy dochód, ale także osobista satysfakcja. Tłoczymy soki takie, jakie sami chcielibyśmy pić . Zgodnie z etymologią nazwy (wł. vero – ‚prawdziwy’), tłoczymy prawdziwe soki naturalne.

Jesteśmy dumni, iż przez ten krótki czas udało nam się stworzyć markę rozpoznawalną w całym kraju” – mówią Państwo Dariusz i Teresa Kunowie.

vero soki

Najwyższej jakości produkty zasługują na nagrodę

“Tłocznia Soków Owocowych >>VERO<< to firma rodzinna. Ma to swoje plusy i minusy. Wszyscy mają coś do dodania i powiedzenia. Czasami toczymy niekończące się dyskusje. Ale to dobrze, to znaczy, że każdemu zależy. Minusem takiego rozwiązania jest to, że praktycznie cały czas jesteśmy w pracy, nie ma podziału na czas prywatny i służbowy.

Nasze osiągnięcia:

 • sok jabłkowo-malinowy w roku 2013 został nominowany do godła TERAZ POLSKA;
 • sok 100% z malin otrzymał w roku 2014 wyróżnienie na targach NATURA FOOD.
 • syrop malinowy z Lubowidzy posiada certyfikat Jakość Tradycja. Został także wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi;
 • sok 100% z wiśni na targach World Food Warsaw 2017 otrzymał Złoty Medal Targów;
 • sok 100% z malin uzyskał w 2018 roku znak Poznaj Dobrą Żywność;
 • bio syrop z pigwowca słodzony cukrem trzcinowym otrzymał nagrodę w konkursie Polski Producent Żywności 2018.

Zamierzamy w niedalekiej przyszłości rozszerzyć naszą działalność o nową grupę produktów. Mamy także plany inwestycyjne – dobudowanie magazynu i mroźni, modernizację istniejących budynków oraz parku maszynowego” – dodają Państwo Dariusz i Teresa Kunowie.

vero soki

Jakie produkty marki Vero Soki kupisz na LokalnyRolnik.pl?

Na naszym wirtualnym targu prawdziwego jedzenia kupisz m.in. poniższe produkty marki Vero Soki:


Kup najlepszej jakości soki i napoje z małych manfaktur

vero soki

vero soki

vero soki

Zostań dostawcą na LokalnyRolnik.pl

“Dzięki współpracy z Lokalnym Rolnikiem mamy możliwość bezpośredniego kontaktu z klientem docelowym. Oprócz prezentacji całej palety smaków naszych soków, promujemy także ich właściwości prozdrowotne. Widzimy też, że świadomość krajowych konsumentów z roku na rok wzrasta, zaczynają czytać etykiety, aby poznać skład produktu jaki chcą nabyć. I to jest budujące“ – mówią Państwo Dariusz i Teresa Kunowie. Jeśli tak samo, jak Vero Soki, chciałbyś dołączyć do dostawców Lokalnego Rolnika i razem z nami szerzyć dobre praktyki na temat świadomego oraz zdrowego żywienia, już niebawem Twoje produkty mogą zagościć na talerzach osób spragnionych naturalnych, prawdziwych smaków, bez dodatku chemii i wspomagaczy. Wypełnij formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą w sprawie szczegółów naszej współpracy. Wspólnie możemy zrobić wiele dobrego!

Dołącz do nas, jako dostawca Lokalnego Rolnika

Podziel się
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *