Słoneczne Przysmaki – pyszne i zdrowe owoce sezonowe

Rolnicy i Wytwórcy słoneczne przysmaki

Sezonowa dieta niesie z sobą wiele korzyści, o czym możesz przekonać się, czytając nasz darmowy e-book “Jedz sezonowo przez okrągły rok! Warzywa i owoce”

sezonownik lokalnyrolnik,pl

Warto opierać ją zwłaszcza na sezonowych warzywach i owocach ze sprawdzonych źródeł, w których uprawiane są w sposób naturalny. I właśnie o takim źródle chcemy Ci dziś opowiedzieć. Zapraszamy w podróż po Gospodarstwie Słoneczne Przysmaki.
słoneczne przysmaki

Wirtualny targ pełen nieprzypadkowych wytwórców naturalnej żywności

Wytwórcy obecni na wirtualnym targu prawdziwego jedzenia LokalnyRolnik.pl wybierani są w nieprzypadkowy sposób. Muszą spełnić szereg warunków związane m.in. z czystą etykietą produktów, dobrostanem zwierząt hodowlanych, naturalnymi sposobami uprawiania warzyw i owoców. Dzieje się tak dlatego, ponieważ chcemy mieć pewność, że to, co oferowane jest  na naszym targu cechuje się najwyższą jakością, jest świeże, naturalne i zdrowe. Odwiedzamy naszych dostawców, by poznać ich codzienną pracę “od kuchni”, zaprzyjaźnić się z nimi i sprawdzić, jak wygląda proces produkcji jedzenia, które trafia później na Wasze i nasze stoły. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku marki Słoneczne Przysmaki, o której w dalszej części opowiada Państwo Agnieszka i Michał Kiełczewscy – właściciele Słonecznych Przysmaków.

Poznaj historie innych wytwórców Lokalnego Rolnika

słoneczne przysmaki

Ponad 100-letnia tradycja sadownicza

Nasze gospodarstwo położone jest w sąsiedztwie terenów nieużytkowanych rolniczo ani przemysłowo. w sąsiedztwie lasów. 

słoneczne przysmaki

Ma ono ponad 100-letnią historię. Kiedyś prowadził je mój dziadek, ojciec, brat, a teraz – od 1994 roku – my. Jest niewielkie i pracujemy w nim sami, korzystając z pomocy najbliższych. 

słoneczne przysmaki

Przejęliśmy je częściowo nasadzone starym sadem. Postanowiliśmy iść w tym kierunku i rozwijać się oraz wzbogacać asortyment, tak, żeby klient miał wybór, a my ofertę na jak najwięcej miesięcy w roku” – opowiadają Pani Agnieszka i Pan Michał. 

2

Dzień “z życia” Gospodarstwa Słoneczne Przysmaki

Chęć obcowania z przyrodą, uprawiania zdrowych owoców i warzyw, satysfakcja, że można to robić bez użycia ciężkiej chemii sprawiły, że idziemy tą drogą dziś i chcemy to robić w przyszłości.

słoneczne przysmaki

Oboje pochodzimy ze wsi, więc wiedza została w nas po starszych pokoleniach. Nasze ziemie są słabej klasy, więc nie jest łatwo. Dbamy o to, aby wszystko co organiczne, zostawało na polu i rozdrobnione zasilało ją w przyszłości. Nie używamy Randapu, u nas jest wkoło zielono, chwasty są koszone, a w jagodnikach i warzywach pielone ręcznie, bądź mechanicznie. Szanujemy pożyteczne owady.

słoneczne przysmaki

W gospodarstwie każdy dzień jest inny. Wszystkie uzależnione są od pory roku i pogody. Praca nie trwa 8 godzin. Tu zawsze jest mnóstwo do zrobienia i za mało rąk do pracy.

5

Dużym wyzwaniem było dla nas wprowadzenie w ochronie i dokarmianiu roślin preparatów biologicznych. Była i jest to dla nas nauka od podstaw, często ryzykowna próba metod i błędów. Powrót do dawnych metod odżywiania ziemi” – dodają Pani Agnieszka i Pan Michał. 

słoneczne przysmaki

W Gospodarstwie Słoneczne Przysmaki nic się nie marnuje

Niestety wciąż jest brak świadomości konsumentów, nadal wybierają to co piękne dorodne i świecące dla oka, a nie to co pachnie i smakuje, ale jest mniejsze. Również to, żeby kupować nasz polski produkt, a nie ten sprowadzany z daleka naszpikowany środkami na przechowanie.

słoneczne przysmaki

Bardzo nas boli marnowanie żywności. U nas staramy się wszystko przetwarzać, bo to powstało z naszej ciężkiej pracy, a w zimę jest rarytasem. Powstają w domu przeróżne dżemy, kiszonki, marynaty, a najwięcej to soku malinowego. Jesteśmy fanami malin w każdej postaci. Co nie może być przerobione, zjadają nasze żywe kompostowniki, kury, kaczki, króliki” – opowiadają Pani Agnieszka i Pan Michał. 

słoneczne przysmaki

Nie tylko owoce, ale i przetwory oraz warzywa, które doceniają klienci

Do produkcji przetworów używamy własnych owoców i warzyw. Nie ma tu chemii, wypełniaczy, sztucznych konserwantów. Są wytwarzane na własny użytek. Do sprzedaży trafia ten sam produkt, co na nasz stół. 

słoneczne przysmaki

Dużą satysfakcją dla nas jest to, że rośnie grupa naszych stałych klientów, pochwały odnośnie smaku i jakości. Zdarza się, że klienci, po odebraniu partii owoców, piszą zaraz do nas, jakie są smaczne i pachnące i co z nich zrobią, zamawiają kolejną partię i polecają znajomym. Nam się wydaje to takie zwykłe, codzienne, a oni mówią że bardzo dawno tak dobrych nie jedli” – z dumą dodają Pani Agnieszka i Pan Michał. 

słoneczne przysmaki

słoneczne przysmaki

Słoneczne plany na przyszłość

Jesteśmy zwolennikami starych odmian, ponieważ one sobie radzą w tego typu uprawach. Ale nie zamykamy się na nowości. W tym roku wzbogaciliśmy się o małe nasadzenia borówek, jeżyny i winorośli. Dużo czytamy uczymy się, szkolimy, odwiedzamy inne gospodarstwa, wymieniamy się poradami i doświadczeniami. 

słoneczne przysmaki

Przyszłość to konieczność podjęcia przetwarzania naszych produktów. Dla nas to zagospodarowanie sezonowych nadwyżek i dodatkowe pieniądze dla gospodarstwa. Dla klientów, którzy w tym zagonionym świecie nie mają czasu na przygotowanie domowych przetworów, soków, to szansa na zjedzenie czegoś dobrego, poznanie dawnych smaków. 

Mamy jeszcze kilka nowych pomysłów… Przyszłość to młode pokolenie… My na pewno dalej będziemy szli tą drogą. Nie zmienimy systemu uprawy – jest on korzystny dla wszystkich” – mówią Pani Agnieszka i Pan Michał. 

słoneczne przysmaki

Jakie produkty marki Słoneczne Przysmaki kupisz na LokalnyRolnik.pl?

Na naszym wirtualnym targu prawdziwego jedzenia kupisz m.in. poniższe produkty marki Słoneczne Przysmaki:

słoneczne przysmaki

Zostań dostawcą na LokalnyRolnik.pl

Na współpracę z Lokalnym Rolnikiem zdecydowaliśmy się że względu na świadomość odbiorców, potrafiących docenić produkt który nie zawsze jest ładny, ale jest smaczny i zdrowy” – komentują Pani Agnieszka i Pan Michał. . Jeśli tak samo, jak Słoneczne Przysmaki, chciałbyś dołączyć do dostawców Lokalnego Rolnika i razem z nami szerzyć dobre praktyki na temat świadomego oraz zdrowego żywienia, już niebawem Twoje produkty mogą zagościć na talerzach osób spragnionych naturalnych, prawdziwych smaków, bez dodatku chemii i wspomagaczy. Wypełnij formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą w sprawie szczegółów naszej współpracy. Wspólnie możemy zrobić wiele dobrego!

Dołącz do nas, jako dostawca Lokalnego Rolnika

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *