Santa Teresa – pracownia niezwykłego pieczywa

Rolnicy i Wytwórcy santa teresa

Niezwykły smak pieczywa z pracowni Santa Teresa chwyta za serce już od pierwszego kęsu. Czytając dzisiejszą historię, dowiesz się, dlaczego.

santa teresa

Wirtualny targ pełen nieprzypadkowych wytwórców naturalnej żywności

Wytwórcy obecni na wirtualnym targu prawdziwego jedzenia LokalnyRolnik.pl wybierani są w nieprzypadkowy sposób. Muszą spełnić szereg warunków związane m.in. z czystą etykietą produktów, dobrostanem zwierząt hodowlanych, naturalnymi sposobami uprawiania warzyw i owoców. Dzieje się tak dlatego, ponieważ chcemy mieć pewność, że to, co oferowane jest  na naszym targu cechuje się najwyższą jakością, jest świeże, naturalne i zdrowe. Odwiedzamy naszych dostawców, by poznać ich codzienną pracę “od kuchni”, zaprzyjaźnić się z nimi i sprawdzić, jak wygląda proces produkcji jedzenia, które trafia później na Wasze i nasze stoły. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku warszawskiej pracowni pieczywa Santa Teresa, o której w dalszej części opowiada Pani Teresa Klukowska – właścicielka marki Santa Teresa.

Poznaj historie innych wytwórców Lokalnego Rolnika

santa teresa

Od agencji PR do własnej pracowni pieczywa

“Pomysł narodził się na Warmii w moim letnim domu. Przyjmowałam dużo gości i potrzebowałam świeżego chleba, a do sklepu było daleko. Pewnego dnia kolega przywiózł mąkę żytnią i zakwas (dostał go w prezencie ślubnym od górali ze Zwardonia). >>A teraz ci pokażę jak się wypieka prawdziwy chleb<<  powiedział. Kiedy z pieca wyjęłam chleb, jego zapach rozchodził się po całym domu. Zaczęłam rozmnażać zakwas i wypiekać chleby dla naszych gości, którzy z chlebem wracali do Warszawy. Po wakacjach wróciłam do miasta, a kolejka znajomych oczekujących na chlebek była coraz dłuższa. Krok po kroku zaczęłam odtwarzać stare receptury, dodawać różne ziarna i przyprawy. Tak między innymi przez przypadek powstał doskonały CHLEB TOSTOWY. Zostało ciasto z bagietek, trafiło do foremek, rano dzieci dostały je na śniadanie w formie tostów.  

Wcześniej prowadziłam agencję Public Relations. To fantastyczna praca dla młodej osoby, ale przy trójce małych dzieci było dużo stresu i wtedy zaczęłam myśleć o innym biznesie. Postanowiłam, że zacznę od drobnych kroczków. Mąż dogadał się z właścicielem zaprzyjaźnionej kawiarni, aby udostępnili nam na noc kuchnię. Oni kończyli pracę, a my zaczynaliśmy. to była roczna próba.” – opowiada Pani Teresa. 

santa teresa

Nocne pieczenie według wiekowych receptur

“Od 4 lat mam pracownię w Warszawie na Gocławiu. Pracę zaczynamy o godzinie 18:00, a kończymy o 4:00-5:00. Dlatego na naszym profilu na Facebooku podajemy godziny pracy 18:00-6:00. Stare receptury na chlebek, które staramy się reanimować są bardzo proste: mąka, zakwas, sól, woda, czasami płatki owsiane. Tylko sam proces produkcyjny wymaga dużego doświadczenia i wiedzy praktycznej. Dlatego kiedyś na czeladnika młody piekarz musiał terminować 3 lata, a mistrzem zostawał po 6 latach ciężkiej pracy na produkcji. 

santa teresa

Przy produkcji chleba niezwykle istotne są warunki zewnętrzne, wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne, temperatura w pomieszczeniu i temperatura zarówno mąki, jak i ciasta. Mąkę bierzemy z małych lokalnych młynów. Nasza wyjątkowość to malutki, stały zespół produkcyjny, duże zaangażowanie w pracę, dobra energia właściciela i duża satysfakcja z dobrze wypieczonych chlebków. 

santa teresa

Specjalizujemy się w produkcji chlebów żytnich na zakwasie w różnych wersjach smakowych: z czarnuszką, z ziarnami, tymiankiem, pokrzywą, czarna oliwką. Dla restauracji przygotowujemy pieczywo pod ich zamówienia, np. czarne bajgle, burgerówki, bułki maślane i oczywiście chleby. Nasze pieczywo trafia w miejsca, gdzie jest promowana zdrowa żywność i świadomy konsument docenia jej jakość.” – dodaje Pani Teresa. 

santa teresa

Jakie produkty z pracowni pieczywa Santa Teresa kupisz na LokalnyRolnik.pl?

Na naszym wirtualnym targu prawdziwego jedzenia kupisz m.in. poniższe produkty z pracowni pieczywa Santa Teresa:

Kup prawdziwy chleb z małych piekarni rzemieślniczych

santa teresa

santa teresa

santa teresa

Zostań dostawcą na LokalnyRolnik.pl

Jeśli tak samo, jak Santa Teresa, chciałbyś dołączyć do dostawców Lokalnego Rolnika i razem z nami szerzyć dobre praktyki na temat świadomego oraz zdrowego żywienia, już niebawem Twoje produkty mogą zagościć na talerzach osób spragnionych naturalnych, prawdziwych smaków, bez dodatku chemii i wspomagaczy. Wypełnij formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą w sprawie szczegółów naszej współpracy. Wspólnie możemy zrobić wiele dobrego!

Dołącz do nas, jako dostawca Lokalnego Rolnika

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *