Naturalne miody z serca Mazowsza

Rolnicy i Wytwórcy miód

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, w jaki sposób produkuje się miód? Okazuje się, że nie jest to takie proste, jak na pozór może się wydawać. Szczególnie wtedy, gdy w grę wchodzi gospodarka wędrowna. Nie wystarczy więc pomysł na biznes. W tym przypadku potrzebna jest szczera pasja i pełne zaangażowanie w swoją pracę. Poznajcie Marcina Krzemińskiego i jego miody.

Pasieka Krzemyk położna jest w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, z dala od fabryk i innych źródeł zanieczyszczeń. Park został stworzony w celu ochrony lasów oraz cennych pod względem przyrodniczym obszarów znajdujących się na prawym brzegu Wisły. Rozciąga się od warszawskich dzielnic: Wawer i Wesoła, przez gminy Józefów, Otwock i Celestynów, na Pilawie i Sobieniach-Jeziorach kończąc, co daje łącznie 16 tysięcy hektarów przepięknych lasów i łąk. Sami przyznajcie, że trudno sobie wymarzyć lepsze środowisko dla wytwarzania zdrowych produktów.

Tradycja zobowiązuje

Zawód pszczelarza nie jest czymś, co może robić każdy. Tę pracę trzeba po prostu kochać i traktować ją z pełnym oddaniem. Z pewnością takie podejście do zajęcia łatwiej jest posiąść, gdy możemy przyglądać się, z jaką pasją swoje obowiązki wykonują najbliżsi.

„Tradycje pszczelarskie odziedziczyłem po dziadku, który od lat 50-tych XX wiek, prowadził pasiekę w liczbie około 100 pszczelich rodzin. Już wtedy prowadził on gospodarkę wędrowną choć przewóz dużych i ciężkich uli leżaków nie był wcale łatwy. ”
– wyjawia pan Marcin Krzemiński.

Miody z Pasieki Krzemyk

Miody z Pasieki Krzemyk

>> Miód pszczeli – właściwości zdrowotne i wartości odżywcze <<

Ten rodzaj gospodarki pasiecznej stosuje się w przypadku braku występowania w najbliższej okolicy miododajnych pożytków roślinnych. Jak twierdzi właściciel Pasieki Krzemyk, którą prowadzi samodzielnie od 2004 roku, niewiele się na Mazowszu pod tym względem zmieniło. – Region posiada liczne walory krajobrazowe, jednak nie jest i nigdy nie będzie rolniczym zagłębiem. – Chcąc więc kontynuować pszczelarską pasję z nadzieją na sukces, wciąż musi liczyć się z dość dalekimi wyjazdami, nawet do miejsc oddalonych o 200 kilometrów od Celestynowa. Jednak jego ciężka praca daje wymierne efekty, ponieważ dzięki niej oferuje klientom doskonałe miody gatunkowe.

naturalne miody

Pszczelarz z dyplomem

Zapał i zaangażowanie to jednak jeszcze nie wszystko. Marcin Krzemiński doskonale od tym wiedział, dlatego w celu ugruntowania wiedzy ukończył państwowe Technikum Pszczelarskie im. Zofii i Tadeusza Wawrynów, które jest jedyną tego typu szkołą na świecie. Zasoby informacji zdobyte w szkole, a także te pozyskane w ramach licznych dyskusji, jakie prowadził z kolegami reprezentującymi to samo rzemiosło, umocniły w nim przekonanie do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa pasiecznego, co czyni od ponad dziesięciu lat.

„Pszczelarstwo to dziedzina, która podlega nieustannemu rozwojowi. Dlatego też często uczestniczę w zjazdach i kongresach branżowych, regularnie czytam literaturę i czasopisma pszczelarskie, poszerzając swoja wiedzę. Istotne jest to zarówno pod kątem przeciwdziałania nowym zagrożeniom, które dotykają pszczół, jak i w zakresie dbania o jakość pszczelich produktów.”

– podkreśla właściciel Pasieki Krzemyk. Takie podejście daje klientom solidną gwarancję, że otrzymują produkty najwyższej jakości.

„Ideą wytwarzania moich produktów jest maksymalne zachowanie ich naturalnych właściwości. Aby miód smakował tak, jakby był spożywany prosto z pszczelego plastra.”

W trosce o zaufanie

Pan Marcin Krzemiński doskonale wie, że budowanie zaufania pomiędzy wytwórcą a kupującym jest procesem długotrwałym i wymaga transparentnego działania.

Kupując moje produkty, klient zyskuje gwarancję ich jakości, choćby z tego względu, że może zobaczyć jak są wytwarzane oraz wypróbować je na miejscu. Budowanie relacji zaufania z klientem jest bardzo ważne. W dobie masowej produkcji niemal wszystkiego, coraz ważniejszą rolę odgrywa zaufanie do producenta, które tworzy się przez lata za pośrednictwem jasnych działań i stale polepszanej oferty. Klienci naprawdę to doceniają.

Podobnie jak zachwalają ich smak oraz zdrowotne właściwości.

Nic więc dziwnego, że przy takim podejściu naturalne miody pszczele z Pasieki Krzemyk cieszą się dużym wzięciem. W ofercie producenta znajdują się m.in.: miód rzepakowy, akacjowy, wielokwiatowy, nawłociowy, lipowy, spadziowy, z dodatkiem propolisu, a także pyłek kwiatowy.

naturalne miody

Największym przedmiotem dumy pana Marcina Krzemińskiego są miody fasolowy, gryczano-malinowy i mniszkowy. Szczególnie ten drugi wydaje się być specjalnością zakładu, ponieważ tego rodzaju połączenie występuje niezwykle rzadko i należy do produktów trudno dostępnych.

Przedmiot dumy Marcina Krzemińskiego - miód gryczano-malinowy

Przedmiot dumy Marcina Krzemińskiego – miód gryczano-malinowy

Pasieka Krzemyk na Lokalnym Rolniku

Obecność Pasieki Krzemyk pośród wytwórców oferujących swoje produkty na platformie internetowej LokalnyRolnik.pl jest dla nas bardzo ważna. Dzięki temu możemy spożywać miody najwyższej jakości oraz uczestniczyć w popularyzacji wyrobów o znakomitych właściwościach prozdrowotnych. Z zainteresowaniem będziemy przyglądać się, jak pan Marcin Krzemiński rozwija swoje gospodarstwo oraz misję edukacyjną, dzięki której w przyszłości będzie można bliżej poznać życie i role pszczół oraz produktów przez nie wytwarzanych. Mamy nadzieję, że pszczoły pomogą mu osiągnąć zamierzony cel.

TU zamówisz miody z Pasieki Krzemyk

miody spadziowy,nawłociowy,lipowy

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *