Nasarzewscy Gospodarstwo Rolne – rewelacyjne przetwory z mleka jersey

Rolnicy i Wytwórcy nasarzewscy gospodarstwo rolne

Mleko od krów rasy Jersey na całym świecie uważa się za najlepszy surowiec do produkcji serów oraz do codziennego spożycia. Charakteryzuje się kremową barwą, wysoką zawartością tłuszczu (6-8%) i wysoką zawartością białka (ok. 4%). Zawiera więcej minerałów – przede wszystkim wapnia (ok. 5,5%) – niż przeciętne mleko. 

Warto sięgać po mleko jersey i przetwory z mleka jersey, pochodzące ze sprawdzonych źródeł, takich, jak Nasarzewscy Gospodarstwo Rolne, w którym mieliśmy okazję gościć i z którego produkty cieszą się ogromną popularnością wśród klientów LokalnyRolnik.pl. Zapraszamy w podróż po krowim raju Państwa Nasarzewskich!

nasarzewscy gospodarstwo rolne

Wirtualny targ pełen nieprzypadkowych wytwórców naturalnej żywności

Wytwórcy obecni na wirtualnym targu prawdziwego jedzenia LokalnyRolnik.pl wybierani są w nieprzypadkowy sposób. Muszą spełnić szereg warunków związane m.in. z czystą etykietą produktów, dobrostanem zwierząt hodowlanych, naturalnymi sposobami uprawiania warzyw i owoców. Dzieje się tak dlatego, ponieważ chcemy mieć pewność, że to, co oferowane jest  na naszym targu cechuje się najwyższą jakością, jest świeże, naturalne i zdrowe. Odwiedzamy naszych dostawców, by poznać ich codzienną pracę “od kuchni”, zaprzyjaźnić się z nimi i sprawdzić, jak wygląda proces produkcji jedzenia, które trafia później na Wasze i nasze stoły. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku marki Nasarzewscy Gospodarstwo Rolne. Poznaj historię gospodarstwa, oglądając relację z wizyty Sylwii Modic – współzałożycielki portalu LokalnyRolnik.pl – z Panem Przemkiem Nasarzewskim – właścicielem Nasarzewscy Gospodarstwo Rolne.

Poznaj historie innych wytwórców Lokalnego Rolnika

Ile szczęśliwych krów udało Ci się w życiu poznać? Nie chodzi o te, które sympatycznie patrzą się z pudełka z mlekiem UHT, jogurtu czy śmietany. Większość krów, dzięki którym wszystko to trafia na Twój stół, wiedzie niestety bardzo smutne życie. W hodowlach przemysłowych, często nigdy nie widząc zielonego pastwiska, będąc eksploatowanymi aż do granic wytrzymałości. A przecież wcale nie musi tak być.

W krowim raju Nasarzewskich każdej krowie przy urodzeniu nadaje się imię. Wśród liczącego tylko 24 krowy rasy jersey stada, jest Majówka, Trzynastka, Dalia, Dorotka. Właściciele dają im dużo wolności, pozwalając na to, by spędzały czas, tak, jak same chcą – spacerując po naturalnym pastwisku, skubiąc niczym nienawożoną, świeżą trawę, w lecie odnajdując schronienie przed słońcem w starym, gruszkowym sadzie. Nic nie dzieje się tutaj na siłę, dzięki czemu żadna z krów nigdy nie miała częstego w hodowlach przemysłowych problemu, jakim jest zapalenie wymion. Szczęśliwe i zdrowe Dziewczyny – bo tak o swoich krowach mówi Pan Przemek Nasarzewski – dzielą się z właścicielami gospodarstwa swoim niezwykłym mlekiem. 

nasarzewscy_banner_2

Takie miejsca, jak Gospodarstwo Rolne Nasarzewskich to niestety już prawie relikty przeszłości. Tym bardziej jesteśmy dumni, że mamy do niego dostęp, możemy cieszyć się pysznymi produktami na bazie mleka od szczęśliwych krów i dzielić się nimi z Wami. Wiesz co Przemku, gdybym była krową, no to chciałabym u Ciebie spędzać życie. Krowi raj” – na koniec filmu dodaje Sylwia. Nie sposób się z tym nie zgodzić, patrząc, jak swobodnie czują się Dziewczyny. Zapraszamy Cię w podróż po krowim raju. Mamy nadzieję, że w te kilka minut poczujesz, jak ogromna miłość do zwierząt płynie ze strony Nasarzewskich 💚 .

Z wizytą w krowim raju

[Sylwia] Jestem tutaj dzisiaj u Przemka, Sierżnia 6, gospodarstwo Jersey. To prawda, że wszystkie zwierzęta znasz po imieniu?

[Pan Przemek] Tak, wszystkie krowy, które są u nas, mają imiona nadawane przy urodzeniu, nie są to przypadkowe imiona, zawsze z czymś się wiążą. Jedna krowa na przykład urodziła się w maju, nazywa się Majówka, jedna urodziła się trzynastego, nazywa się Trzynastka. Jedna nie miała ogona, więc była Ogonka.

nasarzewscy gospodarstwo rolne

[Sylwia] A ile stado liczy zwierząt teraz?

[Pan Przemek] Na dzień dzisiejszy są 24 sztuki razem z jałówkami.

[Sylwia] To może przejdziemy się trochę?

[Pan Przemek] Zapraszam. Gospodarstwo kupiliśmy w 2003 roku. Mamy już je 15 lat, ale od 2011 roku jest to czas, kiedy kupiliśmy pierwszą krowę. I od tego czasu zaczęliśmy bawić się w mleko. 

[Sylwia] Możesz mi przypomnieć ile ma gospodarstwo powierzchni?

[Pan Przemek] 14 hektarów.

nasarzewscy gospodarstwo rolne

[Sylwia] A czemu Jersey? 

[Pan Przemek] Jest to zupełnie inne mleko, bardziej tłuste, krowy mniej chorują, nie mają żadnych zapaleń, są mało eksploatowane mlecznie więc jest to idealne mleko do robienia serów. Na całym świecie.

[Sylwia] To mleko ma jakieś specjalne właściwości odżywcze?

[Pan Przemek] Przede wszystkim jest inne trochę białko, inny skład białka, jest go więcej białka, no i przede wszystkim procent tłuszczu. W normalnym mleku jest to na poziomie 4-4,5%, u mnie w ostatnim badaniu było 6,28%. Także różnica jest bardzo duża.

[Sylwia] No to może pójdźmy krów poszukać.

[Pan Przemek] No to chodźmy.

nasarzewscy gospodarstwo rolne

[Sylwia] Większość wytwórców, hodowców, karmi zwierzęta kiszonkami, a Ty nie.

[Pan Przemek] Czym lepiej krowy jedzą tym mają lepsze mleko, jest go dużo mniej, ale jest zdecydowanie lepsze. Dlatego zdecydowałem się, że kiszonki na pewno nie. I od maja do listopada można powiedzieć chodzą na pastwisku. Jak widać jeszcze trochę trawy jest.

[Sylwia] I one tylko to jedzą? Trawę i siano?

[Pan Przemek] Nie, dostają jeszcze zboże. Kupuję im owies, pszenżyto, dostają wysłodki buraczane, otręby pszenne i kukurydzę. 

[Sylwia] A u Ciebie krowa musi być przede wszystkim szczęśliwa.

[Pan Przemek] Zdrowa. Przede wszystkim musi być szczęśliwa i zdrowa. Głównie o to chodzi. Nie mam żadnych problemów z zapaleniem wymion, u mnie w ogóle taki problem nie występuje.

[Sylwia] A jak często się doi krowy?

[Pan Przemek] Dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

nasarzewscy gospodarstwo rolne

[Sylwia] Idziemy w poszukiwaniu krów. Ty ich tak codziennie szukasz?

[Pan Przemek] Nie, one przychodzą na dojenie.

Tutaj jest taki sad gruszkowy stary, gdzie krowy latem chowają się przed słońcem. No bo wiadomo, że jak jest bardzo gorąco, to im też jest ciepło. Więc tutaj w koronach tych drzew mają schronienie przed słońcem. I druga funkcja tego sadu jest taka, że czochają się o drzewa, mają naturalne czochradła a nie sztuczne jak normalnie. No i trzecia rzecz – walą głowami w drzewa, żeby gruszki spadały. Łąki są nienawożone, wszystkie są naturalne, żadnych nawozów nie używam. Na pewno to zmniejsza wydajność trawy, ale nie ma żadnych sztucznych nawozów. Jedyny nawóz jaki jest to ich własne. I teraz trzeba po prostu iść w te krzaki i szukać krów.

Mieliśmy kiedyś taką sytuację, że krowa miała konflikt z koniem. Niestety złamała sobie nogę i szukaliśmy jakiegoś rozwiązania, żeby ją wyleczyć. Niestety nie znalazł się żaden lekarz, który by ją zoperował, no więc stwierdziliśmy, że spróbujemy sami jakoś to ogarnąć. Zostawiliśmy ją i noga się zrosła, niestety trochę krzywo, ale krowa została u nas i z taką nogą żyła u nas jeszcze sześć lat.

nasarzewscy gospodarstwo rolne

[Sylwia] Przemek, Ty jesteś człowiekiem po prostu o wielkim sercu. I te wszystkie zwierzęta to one dlatego takie dobre mleko dają. Z wdzięczności. Są krowy, nareszcie. Przedstawisz mi dziewczyny?

[Pan Przemek] To jest Dalia, kudłata. Przeżuwacz mały. Tamta, z tym serduszkiem na głowie, to jest Trzynastka. Ta obok mała to jest Dorotka. Tak, krowy chodzą gdzie chcą. Rano są wypuszczane i idą w którą stronę uważają. 

[Sylwia] Wiesz co Przemku, gdybym była krową, no to chciałabym u Ciebie spędzać życie. Krowi raj.

nasarzewscy gospodarstwo rolne

Jakie produkty marki Nasarzewscy Gospodarstwo Rolne kupisz na LokalnyRolnik.pl?

Na naszym wirtualnym targu prawdziwego jedzenia kupisz m.in. poniższe produkty marki Nasarzewscy Gospodarstwo Rolne:

nasarzewscy gospodarstwo rolne

Zostań dostawcą na LokalnyRolnik.pl

Jeśli tak samo, jak Nasarzewscy Gospodarstwo Rolne, chciałbyś dołączyć do dostawców Lokalnego Rolnika i razem z nami szerzyć dobre praktyki na temat świadomego oraz zdrowego żywienia, już niebawem Twoje produkty mogą zagościć na talerzach osób spragnionych naturalnych, prawdziwych smaków, bez dodatku chemii i wspomagaczy. Wypełnij formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą w sprawie szczegółów naszej współpracy. Wspólnie możemy zrobić wiele dobrego!

Dołącz do nas, jako dostawca Lokalnego Rolnika

sezonownik lokalnyrolnik,pl

Podziel się
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Ilość komentarzy: 3 - dołącz do dyskusji

 1. Julia pisze:

  To jest najlepsza produkcja mleczna, którą kiedyś probowałam. BARDZO nam teraz tego brakuje. Synek uwielbiał przygotowany przez Pana twarozek i jogurt.

 2. Małgorzata pisze:

  Szkoda, że nie można kupić mleka Jersey i jego wyrobów. Nie ma takich drugich. Czy jeszcze będzie w sprzedaży?

 3. Małgorzata pisze:

  Szkoda, że nie można kupić mleka Jersey i produktów z niego. Czy jeszcze będzie w sprzedaży?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *