Kalwaryjskie Przetwory – domowe przetwory z sezonowych warzyw i owoców

Rolnicy i Wytwórcy 14212668_1567678166592094_588939007289677059_n

Zbierane i sortowane ręcznie owoce i warzywa z ekologicznego ogrodu, znajdującego się w regionie Natura 2000, trafiają do słoików, jako pyszne i zdrowe przetwory. W ofercie Kalwaryjskich Przetworów, znaleźć można m.in. pasty, konfitury, octy, kiszonki. Poznaj historię marki, która gości na Twoim stole.

kalwaryjskie przetwory

Wirtualny targ pełen nieprzypadkowych wytwórców naturalnej żywności

Wytwórcy obecni na wirtualnym targu prawdziwego jedzenia LokalnyRolnik.pl wybierani są w nieprzypadkowy sposób. Muszą spełnić szereg warunków związane m.in. z czystą etykietą produktów, dobrostanem zwierząt hodowlanych, naturalnymi sposobami uprawiania warzyw i owoców. Dzieje się tak dlatego, ponieważ chcemy mieć pewność, że to, co oferowane jest  na naszym targu cechuje się najwyższą jakością, jest świeże, naturalne i zdrowe. Odwiedzamy naszych dostawców, by poznać ich codzienną pracę “od kuchni”, zaprzyjaźnić się z nimi i sprawdzić, jak wygląda proces produkcji jedzenia, które trafia później na Wasze i nasze stoły. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku firmy Kalwaryjskie Przetwory, mającej siedzibę w Kalwarii Zebrzydowskiej, specjalizującej się w produkcji przetworów z własnej uprawy ekologicznych warzyw i owoców, o której w dalszej części opowiada Pani Renata Grabowska – właścicielka Kalwaryjskich Przetworów.

Poznaj historie innych wytwórców

kalwaryjskie przetwory

kalwaryjskie przetwory

Ekologiczne warzywa i owoce z własnych upraw

“Gospodarstwo Kalwaryjskie Przetwory wykorzystuje do produkcji naturalne ekologiczne warzywa i owoce z własnych upraw. Specjalizujemy się w kiszonkach, świeżych pastach, konfiturach, wyrobie octów i innych przetworów.

kalwaryjskie przetwory

Nasze gospodarstwo obejmuje około 4,5 ha ziemi. Obecnie część gruntów uzyskała certyfikat ekologiczny, a pozostała jest w okresie konwersji. Z upraw ekologicznych oferujemy naszym klientom przetwory np. z czarnej  porzeczki, maliny, jeżyny, winogron, pigwowca japońskiego.

kalwaryjskie przetwory

Przetwory z cukinii i ogórków zdobyły już stałych wielbicieli. Do przygotowania przetworów wykorzystujemy stare rodzinne przepisy, ale nie lekceważymy aktualnych opracowań dietetycznych. Staramy się tworzyć nowe kompozycje smakowe zamykając w słojach owoce warzywa i zioła.

kalwaryjskie przetwory

Przez lata moją pasją było zamykanie w słojach cudownych smaków owoców i ziół z przydomowego ogrodu. Moje konfitury, soki, nalewki i wina cieszyły domowników, a także zyskały przychylność przyjaciół i znajomych. Z czasem, w ogrodzie pojawiły się nowe owoce, stare drzewa rozrosły się, wydając coraz większy plon. W domowej spiżarni półki zapełniły się ciekawymi przetworami, w których aromaty i smaki polskich owoców łączę ze zdrowotną mocą ziół. Przygotowane przetwory zachwycają smakiem i pielęgnują zdrowie domowników i przyjaciół.” – opowiada Pani Renata.

kalwaryjskie przetwory

Ekologiczny ogród w regionie Natura 2000

“Wysoką jakość przetworów uzyskuje dzięki przetwarzaniu małych porcji owoców bezpośrednio po zbiorze. Ogród położony jest w obrębie regionu Natura 2000 i objęty jest certyfikatem ECO. Ponieważ wykorzystuje owoce z własnego sadu, ilość przetworów jest ograniczona. Do konfitur i soków, jako jedynego środka konserwującego, używam cukru trzcinowego, a zalewy octowe przygotowuje na bazie octu jabłkowego. Wszystkie przetwory poddawane są pasteryzacji bez dodatkowych środków konserwujących i zagęszczających. Skórki i nasiona owoców zawierają mnóstwo minerałów i witamin, które wzbogacają moje wyroby. Owoce zbieram i sortuję ręcznie następnie jak najszybciej przetwarzam je na słoikowe pyszności” – dodaje Pani Renata.

kalwaryjskie przetwory
kalwaryjskie przetwory

kalwaryjskie przetwory

Jakie produkty marki Kalwaryjskie Przetwory kupisz na LokalnyRolnik.pl?

Na naszym wirtualnym targu prawdziwego jedzenia kupisz m.in. poniższe przetwory od marki Kalwaryjskie Przetwory:

Kup przetwory z dobrym składem

kalwaryjskie przetwory

kalwaryjskie przetwory

kalwaryjskie przetwory

kalwaryjskie przetwory

Zostań dostawcą na LokalnyRolnik.pl

Jeśli tak samo, jak marka Kalwaryjskie Przetwory, chciałbyś dołączyć do dostawców Lokalnego Rolnika i razem z nami szerzyć dobre praktyki na temat świadomego oraz zdrowego żywienia, już niebawem Twoje produkty mogą zagościć na talerzach osób spragnionych naturalnych, prawdziwych smaków, bez dodatku chemii i wspomagaczy. Wypełnij formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą w sprawie szczegółów naszej współpracy. Wspólnie możemy zrobić wiele dobrego!

Dołącz do nas, jako dostawca

Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *