Eko Niedaleko – warzywa z ekologicznego gospodarstwa

Rolnicy i Wytwórcy Eko Niedaleko

Zamiłowanie do tego, co zdrowe, pyszne i prawdziwe oprowadziła Państwa Kowalików do stworzenia ekologicznego gospodarstwa pod Warszawą, w którym naturalnymi metodami uprawiają warzywa. Zapraszamy w krótką podróż 

eko niedaleko

Wirtualny targ pełen nieprzypadkowych wytwórców naturalnej żywności

Wytwórcy obecni na wirtualnym targu prawdziwego jedzenia LokalnyRolnik.pl wybierani są w nieprzypadkowy sposób. Muszą spełnić szereg warunków związane m.in. z czystą etykietą produktów, dobrostanem zwierząt hodowlanych, naturalnymi sposobami uprawiania warzyw i owoców. Dzieje się tak dlatego, ponieważ chcemy mieć pewność, że to, co oferowane jest  na naszym targu cechuje się najwyższą jakością, jest świeże, naturalne i zdrowe. Odwiedzamy naszych dostawców, by poznać ich codzienną pracę “od kuchni”, zaprzyjaźnić się z nimi i sprawdzić, jak wygląda proces produkcji jedzenia, które trafia później na Wasze i nasze stoły. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku gospodarstwa ekologicznego Eko Niedaleko, o którym w dalszej części opowiada właściciel – Pan Grzegorz Kowalik.

Poznaj historie innych wytwórców Lokalnego Rolnika

eko niedaleko

Gospodarstwo od pokoleń

“Nazywam się Grzegorz Kowalik. Od 20 lat prowadzę rodzinne, blisko 60-hektarowe gospodarstwo warzywne we wsi Piaski, kilka kilometrów od Konstancina i kilkanaście kilometrów od warszawskiego Wilanowa. 

eko niedaleko

Pochodzę  ze starego rodu Cinaków, który gospodaruje na tych ziemiach od ośmiu pokoleń, od 1714 roku. Przejąłem gospodarstwo w bardzo młodym wieku, jako zaledwie dwudziestolatek i prowadzę je do dziś z ogromnym sercem, zaangażowaniem i pasją.

eko niedaleko

W 2004 roku ukończyłem wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu na warszawskim SGGW. Tam też poznałem studentkę, swoją przyszłą żonę Agnieszkę, dziewczynę z miasta, przyrodniczkę, miłośniczkę wsi, natury i zdrowego trybu życia.

eko niedaleko

W 2016 roku, po wieloletnich namowach żony, eksperymentalnie przekształciłem niewielki skrawek swojego gospodarstwa w uprawę ekologiczną. Tak powstało nasze wspólne, małżeńskie przedsięwzięcie – Eko Niedaleko. W 2018 roku otrzymaliśmy pierwszy certyfikat bio na uprawę warzyw” – opowiada Pan Grzegorz.

eko niedaleko

Wyłącznie naturalne uprawy

“Dzisiaj Eko Niedaleko to malowniczo położone w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły, na nieskażonym gruncie, 12-hektarowe gospodarstwo ekologiczne, objęte certyfikatem bio. Nasze gospodarstwo znajduje się w odizolowanym obszarze, objętym programem Natura 2000, co sprawia, że posiadamy bardzo dogodne warunki do prowadzenia upraw ekologicznych.

eko niedaleko

Specjalizujemy się w produkcji warzyw na świeży rynek – sałat, pomidorów, ogórków, cukinii, bakłażanów itp. Co roku poszerzamy swoją działalność o nowe asortymenty i przyłączając kolejne hektary pod uprawy bio. 

eko niedaleko

Produkujemy zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego, bez użycia nawozów sztucznych i syntetycznych, pestycydów, herbicydów, insektycydów, fungicydów, wyłącznie metodami naturalnymi. Zaopatrujemy warszawskie kooperatywy, sklepy specjalistyczne oraz sieciowe o profilu bio, a także rynek hurtowy i eksportowy” – dodaje Pan Grzegorz.

eko niedaleko

Krótki łańcuch dostaw

Zostaliśmy zaproszeni do grona dostawców Lokalnego Rolnika, ponieważ nasze gospodarstwo ekologiczne,jak sama nazwa wskazuje, znajduje się NIEDALEKO Warszawy. 

Oznacza to, że warzywa, które trafiają na Państwa stoły mają skróconą drogę dostawy, dzięki czemu są bardzo świeże i nie muszą być zabezpieczane środkami chemicznymi na czas długiego transportu. 

eko niedaleko

Zależy nam, żeby marka, którą tworzymy stała się rozpoznawalna wśród świadomych Warszawiaków, poszukujących prawdziwego jedzenia, a nasze zdrowe warzywa trafiały do jak najszerszego grona odbiorców. 

Jesteśmy dumni z tego, co robimy, ponieważ ekologiczna uprawa to wielkie wyzwanie, szczególnie w czasach zmieniającego się klimatu. Z każdym kolejnym sezonem uczymy się i zdobywamy nowe doświadczenia. Naszą misją jest dzielić się z Wami tym co dobre, zdrowe, prawdziwe i pyszne!– komentuje właściciel firmy

eko niedaleko

Jakie produkty z gospodarstwa ekologicznego Eko Niedaleko kupisz na LokalnyRolnik.pl?

Na naszym wirtualnym targu prawdziwego jedzenia kupisz m.in. poniższe produkty z gospodarstwa ekologicznego Eko Niedaleko:

eko niedaleko

Zostań dostawcą na LokalnyRolnik.pl

Jeśli tak samo, jak Eko Niedaleko, chciałbyś dołączyć do dostawców Lokalnego Rolnika i razem z nami szerzyć dobre praktyki na temat świadomego oraz zdrowego żywienia, już niebawem Twoje produkty mogą zagościć na talerzach osób spragnionych naturalnych, prawdziwych smaków, bez dodatku chemii i wspomagaczy. Wypełnij formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą w sprawie szczegółów naszej współpracy. Wspólnie możemy zrobić wiele dobrego!

Dołącz do nas, jako dostawca Lokalnego Rolnika

sezonownik lokalnyrolnik,pl

Trafiłeś tu zapewne wpisując w wyszukiwarkę frazę “Eko Niedaleko”, czytając nasz newsletter, śledząc nas na Facebooku lub będąc stałym gościem na naszym blogu. Jakkolwiek się to nie stało, bardzo się cieszymy, że jesteś i zachęcamy do zakupów na naszym wirtualnym targu prawdziwego jedzenia!
Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *