Brodowski Owoce – suszone owoce bez konserwantów, które nie mają sobie równych

Rolnicy i Wytwórcy Brodowski Owoce

Sklepowe półki uginają się od suszonych owoców przeładowanych chemią i konserwantami. Ciężko mówić w takim przypadku o ich prozdrowotnych właściwościach. Na szczęście możliwy jest zakup suszonych owoców, które w swoim składzie mają tylko… suszone owoce. Są nieporównywalnie lepsze w smaku i cechują się genialną jakością. Pochodzą z Brodowski Owoce – wielopokoleniowego gospodarstwa, o którym dziś opowiedzą sami właściciele. 

Brodowski Owoce

Wirtualny targ pełen nieprzypadkowych wytwórców naturalnej żywności

Wytwórcy obecni na wirtualnym targu prawdziwego jedzenia LokalnyRolnik.pl wybierani są w nieprzypadkowy sposób. Muszą spełnić szereg warunków związane m.in. z czystą etykietą produktów, dobrostanem zwierząt hodowlanych, naturalnymi sposobami uprawiania warzyw i owoców. Dzieje się tak dlatego, ponieważ chcemy mieć pewność, że to, co oferowane jest  na naszym targu cechuje się najwyższą jakością, jest świeże, naturalne i zdrowe. Odwiedzamy naszych dostawców, by poznać ich codzienną pracę “od kuchni”, zaprzyjaźnić się z nimi i sprawdzić, jak wygląda proces produkcji jedzenia, które trafia później na Wasze i nasze stoły. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku marki Brodowski Owoce, o której w dalszej części opowiada Państwo Monika Broniarz-Brodowska i Artur Brodowski – właściciele marki Brodowski Owoce.

Poznaj historie innych wytwórców Lokalnego Rolnika

Wielopokoleniowe gospodarstwo z historią

“Jesteśmy gospodarstwem rodzinnym, zlokalizowanym w centralnej Polsce, w okolicach Rawy Mazowieckiej, a dokładnie w Komorowie. Jest to czysty region bez wielkiego przemysłu. Aby móc produkować i sprzedawać suszone owoce musieliśmy otworzyć firmę o nazwie: Brodowski Owoce

Gospodarstwo jest wielopokoleniowe i ma ponad 80-letnią historię, firma natomiast powstała w 2016 roku. Firma powstała z potrzeby zagospodarowania owoców po wprowadzeniu embarga na towary z polski. Na rynku wytworzyła się trudna sytuacja i aby zagospodarować pełnowartościowe owoce, zastanawialiśmy się, co możemy robić, co będzie wyjątkowe, smaczne i atrakcyjne dla konsumentów, a jednocześnie chcieliśmy robić coś, czego jeszcze nie ma na rynku. 

Zbadaliśmy rynek i wyszło na to, że nie ma rynku producenta suszonych owoców, który robił by je bez konserwantów (siarki, pirosiarczynu sodu itp.). Na początku szukaliśmy podwykonawcy, który wykona suszenie według naszej specyfikacji. Było to trudne i znaleźliśmy tylko jedną taką osobę. W miarę rozwoju zbieraliśmy informację zwrotną od naszych klientów i stale poprawialiśmy nasze produkty. Jednocześnie powiększając asortyment i stale pracując nad nim. Gdy już osiągnęliśmy skalę, zainwestowaliśmy we własny zakład suszarniczy. Mieliśmy już wtedy doświadczenie w suszeniu, ponieważ bardzo często uczestniczyliśmy w tych pracach u naszego podwykonawcy. Dlatego, mając nasz zakład, mieliśmy podstawy i wiedzieliśmy od czego zacząć, a szczegóły procesu suszenia dopracowaliśmy już >>na żywym organizmie<<” – odpowiadają Państwo Brodowscy.

Brodowski Owoce

Jak wygląda praca w Brodowski Owoce?

“Nasz dzień zaczyna się wcześnie rano, gdzie – po ogarnięciu rodzinnego życia – zaczynamy pracę w gospodarstwie. W zależności od pory roku, priorytetowe są prace w gospodarstwie lub w firmie. Wiosna to okres wytężonej pracy w gospodarstwie, to głównie prace polowe. Jednocześnie jest to końcówka sezonu sprzedaży suszonych owoców. Lato to najintensywniejszy dla nas okres, ponieważ jednocześnie pracujemy w suszarni, susząc dostępne owoce oraz sprzedajemy je w formie świeżej. Dlatego nasz dzień nie jest schematyczny i czasem cały dzień spędzamy w suszarni, czasem w polu, a czasem siedząc przed komputerem. 

Trudności w prowadzeniu własnego biznesu są na porządku dziennym. Nie warto o nich opowiadać. Największym wyzwaniem dla nas jest to, aby złamać stereotyp suszu owocowego, jako suszu nadającego się tylko do kompotu na wigilię. Chcielibyśmy zmienić nawyki żywieniowe Polaków, tak żeby zwracali uwagę na etykietę i skład produktu. Chcemy, żeby rodzice kupowali nasze owoce swoim dzieciom, zamiast niezdrowych słodyczy. Naszym sukcesem jest to, że doceniają nas osoby, które już kupiły nasze owoce i zostają z nami na wiele lat. Są to między innymi klienci Lokalnego Rolnika. Jesteśmy obecni w sklepach Carrefour w całej Polsce, mamy własny sklep internetowy oraz nawiązaliśmy współpracę z bee.pl. Plany na przyszłość, które właściwie już realizujemy to poszerzenie asortymentu o produkty BIO, produkty z warzyw oraz nawiązanie współpracy z kolejnymi dużymi klientami” – dodają Państwo Brodowscy.

Brodowski Owoce

Bezkonkurencyjne suszone owoce

“Obecnie oferujemy suszone plastry jabłka plastry, maliny – całe owoce, truskawki – plastry, wiśnie bez pestki, śliwki bez pestki, gruszki – plastry, czarne porzeczki – całe owoce. Nowością jest asortyment BIO: suszone plastry jabłka oraz plastry gruszki. 

Surowiec do naszych owoców pochodzi w większości z naszego gospodarstwa (poza maliną). Wytwarzamy je tradycyjną metodą suszenia ciepłym powietrzem. W produkcji nie używamy chemii, ani konserwantów ponieważ chcemy dostarczać naszym klientom produkty smaczne, aromatyczne, ładnie wyglądające, a przede wszystkim zdrowe. 

Nasze produkty wyróżniają się doborem asortymentu, wielkością owoców w paczce, kolorem, smakiem i aromatem. Naszym flagowym produktem są suszone jabłka w plastrach, które polecamy wszystkim tym rodzicom, których dzieci mówią, że nie lubią owoców. Dzieci zmieniają przyzwyczajenia. 

Brodowski Owoce

Nie ma na rynku porównywalnych do naszych produktów. Wszystkie powyżej wymienione cechy są naszymi wyróżnikami. Gdybyśmy mieli scharakteryzować nasze owoce jednym słowem byłoby to >>naturalne<<, a dwoma – >>naturalnie Brodowski!<<. 

Wierzymy, że produkty wysokiej jakości mogą być dostępne w szerokiej dystrybucji, tak aby każdy mógł jeść zdrowo. Wierzymy, że droga, którą obraliśmy i wartości, które wyznajemy są warte naszej pracy. 

Zachęcamy do kupowania naszych produktów oraz produktów z innych tego typu inicjatyw, ponieważ w ten sposób bezpośrednio wspieracie Państwo polskie przedsiębiorstwa. Szukajcie nas w Lokalnym Rolniku, na półkach w sklepach. Obserwujcie nasze poczynania, Już niedługo w ofercie pojawią się warzywa” – mówią Państwo Brodowscy.

Brodowski Owoce

Jakie produkty marki Brodowski Owoce kupisz na LokalnyRolnik.pl?

Na naszym wirtualnym targu prawdziwego jedzenia kupisz m.in. poniższe produkty marki Brodowski Owoce:

Brodowski Owoce

Zostań dostawcą na LokalnyRolnik.pl

“Z Lokalnym Rolnikiem współpracujemy już od kilku lat. Jest to oczywisty partner dla naszego biznesu. Stawia na te same wartości, które my cenimy: natura, odpowiedzialność, transparentność” – komentują Państwo Monika i Artur. Jeśli tak samo, jak Brodowski Owoce, chciałbyś dołączyć do dostawców Lokalnego Rolnika i razem z nami szerzyć dobre praktyki na temat świadomego oraz zdrowego żywienia, już niebawem Twoje produkty mogą zagościć na talerzach osób spragnionych naturalnych, prawdziwych smaków, bez dodatku chemii i wspomagaczy. Wypełnij formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą w sprawie szczegółów naszej współpracy. Wspólnie możemy zrobić wiele dobrego!

Dołącz do nas, jako dostawca Lokalnego Rolnika

sezonownik lokalnyrolnik,pl

Trafiłeś tu zapewne wpisując w wyszukiwarkę frazę “Brodowski Owoce”, czytając nasz newsletter, śledząc nas na Facebooku lub będąc stałym gościem na naszym blogu. Jakkolwiek się to nie stało, bardzo się cieszymy, że jesteś i zachęcamy do zakupów na naszym wirtualnym targu prawdziwego jedzenia!
Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *